Kobranocka Akustycznie w Teatrze Variété

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 14 grudnia 2019, 20:00

„Galicja Productions na zaszczyt zaprosić na wyjątkowy, akustyczny koncert w którym wystąpi legenda polskiej muzyki lat 80. i 90. – zespół Kobranocka.

Początki grupy Kobranocka sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu „Poza Kontrolą”. Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce.

W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki Sztuka jest skarpetką kulawego, a dwa lata później kolejna Kwiaty na żywopłocie, zawierająca słynny cover Stonesów – Współczucie dla diabła oraz Kocham cię jak Irlandię. W roku 1990 zespół wydał płytę Ku nieboskłonom, w 1994 – Niech popłyną łzy, w 1999 – Gold i w 2005 – Sterowany jest ten świat. Pojawiły się także składanki – Gold, Koncert i The Best Of… W 2010 wyszła płyta Spox.

Zespół w swoim ponad 25-letnim czynnym istnieniu supportował takie gwiazdy, jak Guns N' Roses czy Scorpions. Ponadto wielokrotnie koncertował poza granicami naszego kraju, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Irlandii, Niemczech.

W Polsce zespół zapraszany wielokrotnie na największe imprezy medialne, jak choćby Woodstock, Sopot, Opole, Jarocin.

Tym razem zespół Kobranocka zagra nietypowy, akustyczny koncert w niesamowitej przestrzeni krakowskiego Teatru Variété. Ela, czemu się nie wcielasz, List z pola boju, Kocham cię jak Irlandię czy I nikomu nie wolno się z tego śmiać wykonane w akustycznych aranżacjach z pewnością przypadną Wam do gustu i na długo zapadną w pamięć”.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.