6. KrwioBIEG Kraków

Wydarzenia sportowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 5 października 2019, 10:00

6. KrwioBIEG Kraków to największa impreza sportowa Polskiego Czerwonego Krzyża, który w  2019 roku obchodzi 100-lecie działalności i jest najbardziej znaną organizacją pomocową w kraju. 5 października Bulwarami Wiślanymi w Krakowie pobiegnie tysiąc osób w geście solidarności z tymi, kto oddając krew pomaga innym cieszyć się życiem i zdrowiem. Organizatorem KrwioBIEGU jest Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, który dzięki tej inicjatywie sportowej wyraża uznanie dla ochotników angażujących się w oddawanie krwi.

Inicjatywa krwiobiegu powstała z połączenia dwóch rodzajów pomagania: zarówno sobie poprzez bieganie dla własnego zdrowia, jak również z potrzeby promowania i wyrażania solidarności z tymi, którzy oddają krew, czyli pomagają i ratują innych. Pomagamy sobie – pomagamy innym - przekonuje Małgorzata Pyka, Dyrektor Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Kto biegnie w naszym krwiobiegu, tak jakby biegł podwójnie – twierdzi.

Uczestniczyć w imprezie można już w wieku od trzech lat, a zarazem od najmłodszego uczyć się pomagania oraz wspierania tych, kto działa charytatywnie na rzecz bliźniego. Tegoroczny 6. KrwioBIEG Kraków to 5 kategorii biegów: 500 m dla dzieci w wieku 3-10 lat, 1 000  m dla młodzieży w wieku 11-16 lat, 5 i 10 km dla osób w wieku powyżej 16 lat, a także 5 km marszobiegu z kijkami nordic walking dla osób powyżej 55 roku życia.

6. KrwioBIEG to bezsprzecznie niepowtarzalna okazja do wspólnego biegania, która w tym roku ma szczególny wydźwięk, gdyż jest to rocznica 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.