13. Letni Festiwal Teatrów Nieinstytucjonalnych STeN

Festiwale teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 23 sierpnia 2019 - poniedziałek, 2 września 2019

Szczęśliwa trzynastka

Wymykają się wszelkim kategoriom, rozsadzają od środka narzucone ramy i przyciągają swobodą ducha – krakowskie teatry niezależne wciąż funkcjonują w naszym mieście i mają wiele do zaoferowania, czego najlepszym dowodem jest 13. Letni Festiwal Teatrów Nieinstytucjonalnych STeN (23 sierpnia – 2 września).

Festiwal na scenie Teatru Zależnego otworzy spektakl dla dorosłych Zaśpiewam Wam com tam... Miau! na podstawie wierszy Ludwika Jerzego Kerna w reżyserii Jacka Milczanowskiego. Zobaczymy także spektakle Ziuty Zającówny: Zdziczenie obyczajów pośmiertnych nawiązujący do poezji Bolesława Leśmiana, a także W co się bawić... i nie tylko, czyli muzyczną wariację na temat popularnych i tych mniej znanych piosenek Wojciecha Młynarskiego. W gościnnych progach Muzeum Archeologicznego Teatr Mumerus zaprezentuje swoje najnowsze przedstawienie Dziś umarł Prokofiew oraz Zmorę według tekstów Fiodora Dostojewskiego. Zbigniew Kozłowski zabierze nas w niezwykłą podróż po zakamarkach ludzkiej duszy w spektaklu 45 stopni. A na zakończenie festiwalu w Teatrze Barakah Papina McQueen porwie nas w kolorowy świat rewii drag queen za sprawą muzycznego show My Way, My Dream, My Life.

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.