Głosy Hiszpanii – chór San Andrés de Villava

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 20 lipca 2019, 19:00

Posłuchajcie niezwykłego chóru San Andrés de Villava!

San Andrés de Villava jest jednym z najstarszych chórów działających w prowincji Navarra, na północy Hiszpanii. Powstał w roku 1931 jako chór parafialny i od tego czasu nie przestał rozwijać się, wzbogacając swój repertuar oraz udoskonalając swój poziom muzyczny. Zdobył liczne nagrody i odbył wiele podróży do różnych krajów europejskich.

Wśród najważniejszych wyróżnień, które otrzymał w swojej historii, należy podkreślić nagrody uzyskane w konkursach „Polifonia” w Torrevieja (pierwsza nagroda w kategorii muzyki polifonicznej) oraz w konkursie Habaner (druga i trzecia), a także udział w festiwalach w Egea de los Caballeros, Tolosa lub Autol, zawsze ciesząc się uznaniem publiczności i jurorów.

Od lat osiemdziesiątych grupa odwiedziła wiele krajów europejskich. W ostatnich latach koncertowała w Portugalii, Holandii, trzykrotnie we Włoszech (ostatni raz w 2000 roku, aby zaśpiewać na prywatnej audiencji dla papieża Jana Pawła II).
W roku 2006 chór odbył podróż na Kubę, koncertując w Hawanie. Współpracuje z chórami z Perugia (Włochy), Corrales de Buelna, Ametlla de Valles, Manileu oraz z chórem z Astorga (Hiszpania).

Na przestrzeni lat, chór wzbogacił swój repertuar, przygotowując utwory należące do wszystkich niemalże gatunków muzyki chóralnej, sięgając także do partii chóralnych z zarzueli hiszpańskiej, do tradycyjnej muzyki baskijskiej oraz do rytmów habanery. Dwukrotnie chór San Andres był zaproszony do udziału w wykonaniu Mesjasza G. F. Haendla wraz z Orkiestrą Symfoniczną Navarry, co jest ogromnym wyróżnieniem dla zespołu.

W latach 2015/2017 współpracując z Operą Kameralną z Navarry, chór brał udział w serii przedstawień hiszpańskiej zarzueli El Caserio.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.