Arteterapia – twórczość w fotografii i fotografia w twórczości

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Muzeum Fotografii w Krakowie  zaprasza na cykl warsztatów ARTETERAPII – twórczość w fotografii i fotografia w twórczości. Sztuka i jej odbiór mają wpływ na nasz stan emocjonalny. Arteterapia stanowi natomiast połączenie sztuki z różnymi formami terapii. Daje nieograniczoną możliwość twórczego działania.     

W warsztatach mogą brać udział wszyscy, ponieważ pomagają stworzyć przestrzeń, w której jest miejsce na zabawę, doświadczenie, odkrycie lub rozwinięcie własnej kreatywności, ale też uspokojenie nagromadzonych emocji, ograniczenie stresu, czy niepokoju. W czasie trwania spotkania każdy jest doceniony i rozumiany. Ale też dzięki tym zajęciom, wspierani przez osobę prowadzącą, eksperymentujemy.

Arteterapia może mieć więc wpływ na naszą samoocenę - zmienić negatywne nastawienie, pomóc odzyskać psychiczną równowagę, odegrać rolę we wspieraniu osób ze spektrum autyzmu.  W czasie warsztatów arteterapii w Muzeum Fotografii w Krakowie, wykorzystując fotografię jako formę wyrazu, będziemy rozwijać własne, artystyczne działania.   

Warsztaty są skierowane do różnych grup odbiorców. 

Warsztat dla dzieci
16 lipca 2019, godz. 12:00
Chodzenie, stąpanie, bieganie. Kto z nas nie lubi zabawy w berka?  A może wolimy ciche podchody? Czym więc jest ruch? Czy możemy go złapać na zdjęciu, zatrzymując  w miejscu? Co wspólnego ma ze sztuką? Na naszych warsztatach spróbujemy połączyć ruch i sztuki wizualne. Przekonamy się, czy do robienia zdjęć zawsze potrzebny jest aparat i sprawdzimy, czy poruszone zdjęcia mogą poruszać. Warsztaty rozbudzą naszą wyobraźnię, zachęcą do otwarcia się na twórcze działania. Gwarantują też dobrą, aktywną zabawę w przyjaznej, muzealnej przestrzeni Strzelnicy - oddziału Muzeum Fotografii w Krakowie.
Czas trwania ok. 90 min
Wiek: 6-12 lat
Cena: 15  zł
Zapisy: tel. 12 634 59 32 w. 31, magdalena.guzik@mhf.krakow.pl
Zapisy do 15 lipca, do godz. 15:00

Warsztat dla seniorów
18 lipca 2019, godz. 12:00
Każde zdjęcie jest pamięcią chwili. Również zatrzymaniem w kadrze tego, kogo chcemy zapamiętać. Fotograficznym śladem w naszej relacji pomiędzy fotografowanym a fotografującym. W naszym działaniu poznamy różnego rodzaju portrety i zastanowimy się nad tym, w jaki sposób na co dzień portretujemy siebie i innych. Czy jest coś, czego sfotografować się nie da? A może w autoportretach są ukryte wewnętrzne znaczenia?  W przyjaznej, radosnej atmosferze odkryjemy nowe sposoby twórczego przedstawiania i wykorzystamy je we własnych pracach.  Zapraszamy do otoczonej zielenią Strzelnicy - oddziału Muzeum Fotografii w Krakowie.
Czas trwania ok. 90 min
Cena: 15 zł
Zapisy: tel. 12 634 59 32 w. 31, magdalena.guzik@mhf.krakow.pl
Zapisy do 17 lipca, do godz. 15:00

Warsztat dla dorosłych
20 lipca 2019, godz. 12:00
Wszystko co nas otacza może inspirować. Barwne plamy. Zieleń lata. Rytm mijanych budynków. Nasza wyobraźnia. Wystarczy się zatrzymać. Spojrzeć wokół siebie. W czasie warsztatów będziemy rozwijać naszą uważność, a za pomocą sztuk wizualnych naszą twórczość. Zwalniając tempo będziemy obserwować to, co jest tu i teraz. Co jest dla nas dosłowne, a co metaforyczne. To świadome patrzenie wpływa też na naszą kreatywność. Swoje obserwacje przedstawimy na zdjęciu, kolażu, rysunku. Zapraszamy w przyjazne mury Strzelnicy - oddziału Muzeum Fotografii w Krakowie.
Czas trwania ok. 90 min
Cena: 15 zł
Zapisy: tel. 12 634 59 32 w. 31, magdalena.guzik@mhf.krakow.pl
Zapisy do 19 lipca, do godz. 15:00

***
Prowadząca: Anna Jarosz – arteterapeutka, absolwentka Akademii Umiejętności Społecznych w Centrum Łowicka. Edukatorka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą, zafascynowana radością, jaką daje proces twórczy zwłaszcza tym, którzy uważają się za pozbawionych takich zdolności.

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.