Imieniny św. Krzysztofa

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 21 lipca 2019, 11:00

Razem z Muzeum Krakowa świętujemy imieniny św. Krzysztofa! W tym roku zagłębimy się w świat kawiarni – ważnego elementu kulinarnego pejzażu Krakowa, który w tym roku uzyskał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej. Jednak kawiarnie to nie tylko przysmaki, ale również miejsca spotkań, w których kwitła artystyczna atmosfera miasta.  

Z tej okazji muzeum przygotowało mnóstwo atrakcji:  

DLA DZIECI
11.00 Pischinger, a może tort Sachera? – czyli słodko-rodzinne warsztaty z Sylwią Ładygą
Kto z Was nie lubi słodkości? A kto chciałby nie tylko poznać historię najsłynniejszych krakowskich wypieków, którymi zajadali się w dawnym Krakowie, lecz również samemu  spróbować własnych sił i razem z Sylwią Ładygą – wielką miłośniczką sztuki cukierniczej, uczestniczką wielu programów kulinarnych i autorką wyjątkowo smacznego bloga kulinarnego Ostra na słodko – wykonać słodki przysmak?
Obowiązkowa rezerwacja w Centrum Obsługi Zwiedzających info@mhk.pl

DLA DOROSŁYCH
12.00Dawnych wspomnień czar, czyli o Krzysztoforskich kawiarniach – Krzysztof Jakubowski
Jak wspominał odwiedzający Krzysztoforską kawiarnię sam Bolesław Prus? O tym, jak Pałac Krzysztofory wpisał się w historie krakowskich kawiarni, opowie solenizant Krzysztof Jakubowski. Poczujmy zatem smak i klimat najwykwintniejszych krakowskich kawiarni.
14.00Kraków kontra reszta świata. Podróż Krakauerologa po zakamarkach historii Krakowa – Mieczysław Czuma
Spotkanie z wybitnym krakowskim dziennikarzem, publicystą i miłośnikiem Krakowa, który opowie nam, co zostało dzisiaj z dawnego kawiarnianego klimatu Krakowa i jak prezentuje się nasze miasto na tle innych miast dawnego austriacko-węgierskiego cesarstwa.
17.00Mój Kraków – spotkanie z prof. Krzysztofem Zamorskim
Rozmowa z wybitnym polskim historykiem, byłym dyrektorem Biblioteki Jagiellońskiej, który tym razem opowie, czym jest dla niego Kraków, jak magia tego niezwykłego miasta wpłynęła na jego życie i na to, czym się zajmuje.
19.00Wyśpiewaj mi Kraków – muzyczne spotkanie z Martą Bizoń
Pokaż nam sam, jak bardzo kochasz Kraków i zaśpiewaj razem z Martą Bizoń. To pierwszy tego typu koncert, w trakcie którego również Ty będziesz mógł podzielić się ze wszystkimi swoim talentem muzycznym i właśnie dzięki muzyce i pięknym piosenkom o Krakowie wyrazić swoje uczucia do tego miasta.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.