„Truposze nie umierają” przedpremierowo w Kinie Pod Baranami

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 19 lipca 2019, 20:15

Przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Jima Jarmuscha Truposze nie umierają.

Nowy film Jima Jarmuscha, utytułowanego scenarzysty i reżysera (Paterson, Truposz, Tylko kochankowie przeżyją) to komediowy horror, w którym zobaczymy gwiazdy współpracujące z Jarmuschem często (Bill Murray, Adam Driver, Chloë Sevigny, Tilda Swinton, Iggy Pop, Steve Buscemi, Tom Waits) oraz nowych aktorów (Selena Gomez, Danny Glover, Caleb Landry Jones, Carol Kane). Ale atak zombie to tak naprawdę punkt wyjścia do ukazania współczesnych złych przyzwyczajeń ludzi na całym świecie.

O FILMIE:

TRUPOSZE NIE UMIERAJĄ | THE DEAD DON'T DIE
(Jim Jarmusch) US/SE 2019, 104'
W sennym miasteczku Centerville coś idzie nie tak. Wielki krwawy Księżyc zawisł jakby niżej niż zazwyczaj. Czas mija inaczej, a zwierzęta zachowują się dziwnie. Nikt nie wie dlaczego. Przekazy mediów brzmią nieco przerażająco, naukowcy są skonfundowani. Ale nikt nie podejrzewa, co za chwilę się tu wydarzy… A wydarzy się wiele, bo zmarli właśnie wstają z grobów i brutalnie atakują żywych. Przed nimi wielka walka o przetrwanie.
Jarmusch, w swoim niepodrabialnym stylu, zabiera nas na spotkanie ze swoistą apokalipsą zombie. I robi to – jak zawsze on – z przymrużeniem oka. Truposze nie umierają to dziesiąty film Jarmuscha oklaskiwany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.
Bill Murray, Adam Driver i Chloë Sevigny wcielają się w postacie gliniarzy z Centerville, którzy zostają zmuszeni stawić czoła wygłodniałym zombie atakującym miasteczko.

udostępnij

więcej

  • 23/16 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.