Koncert Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 21 lipca 2019, 16:00

21 lipca w kościele opactwa w Tyńcu odbędzie się koncert Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego.

21 lipca, godz. 16.00
Kościół opactwa oo. Benedyktynów w Tyńcu
Wystąpią:
Polski Narodowy Chór Młodzieżowy
Agnieszka Franków-Żelazny – dyrygent
Bob Chilcott – dyrygent
W programie:
H. M. Górecki Totus Tuus op. 60
U. Prauliņš - Missa Rigensis
B. Chilcott - Nova! Nova!, Thou, My Love, Art Fair, Marriage to My Lady Poverty
B. Britten - Hymn to St Cecilia op. 27
W. Albright - Chichester Mass


Polski Narodowy Chór Młodzieżowy to projekt artystyczno-edukacyjny skierowany do śpiewającej młodzieży między 18. a 26. rokiem życia: do uczniów i studentów wydziałów wokalnych szkół i akademii muzycznych oraz do najlepszych śpiewaków polskich chórów. Jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a prowadzony przez Narodowe Forum Muzyki. Powstał w 2013 r. jako niezależny dwumodułowy projekt szkoleniowy dla śpiewaków i dyrygentów. Od 2015 r. jest częścią projektu Akademia Chóralna.
Chór wystąępował w takich miastach, jak Kraków, Wrocław, Poznań, Rzeszów, Katowice, Warszawa, Białystok, Łódź, Gdańsk, Malbork, Olsztyn, Lublin, Sandomierz, Radom, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski (Polska), Lizbona (Portugalia), Ostrawa (Czechy), Berlin, Kolonia (Niemcy)  , a także wziął udział w prestiżowych festiwalach Wratislavia Cantans, Singing Europe oraz Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena.
W tym roku sesja letnia Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego poświęcona jest tematowi przemijania. Do przemyśleń zachęcają nie tylko utwory, poświęcone tematom sakralnym i filozoficznym, ale także wspaniałe obiekty, w których odbywają się koncerty –  miejsca zakorzenione w naszej historii i skłaniające do refleksji nad upływającym czasem: Sanktuarium na Jasnej Górze, Kopalnia Soli Wieliczka czy wreszcie opactwo w Tyńcu.

Wstęp: 1 zł

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.