The Sixpounder: Killer King Tour

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 13 grudnia 2019, 19:00

„Czołowy przedstawiciel polskiej sceny groove i melodic metalu – zespół The Sixpounder ogłasza obszerną jesienno-zimową trasę koncertową pod kryptonimem Killer King 2019 Tour. Formacja zapowiada wykonanie na żywo premierowego materiału z nadchodzącego wydawnictwa Killer King Volume 1 wzbogaconego o wybór najmocniejszych muzycznych petard z dotychczasowego dorobku wrocławskiej grupy.

Począwszy od roku 2008 roku The Sixpounder dorobił się miana jednej z najciężej pracujących i oddanych scenie metalowej formacji w Polsce. Pomimo stosunkowo krótkiego stażu zespół ma za sobą trzy pełnometrażowe wydawnictwa w klimatach groove, new metal, melodic death i thrash, udział w prestiżowych festiwalach pokroju Wacken Open Air czy Przystanek Woodstock oraz kilka obszernych tras koncertowych u boku takich formacji, jak Decapitated, Acid Drinkers czy Vader.

Potencjał The Sixpounder oraz ich trudną do jednoznacznego zaszufladkowania mieszankę ciężkich odmian rocka od groove poprzez thrash do melodyjnego death metalu docenił również wybitny producent Daniel Bergstrand, znany ze współpracy z takimi zespołami, jak Dimmu Borgir, Behemoth, In Flames, Meshuggah, Decapitated czy Soilwork.

Zespół jest również twórcą trzech oryginalnych utworów do kinowego hitu Gotowi na wszystko: Exterminator, w reżyserii Michała Rogalskiego, którego premiera odbyła się w styczniu 2018 roku. Utwór Time to Kill jest przewodnim motywem muzycznym filmu, czyli swoistym hitem filmowego Exterminatora. Dwa dodatkowe utwory – Time to Kill oraz Figure It Out zamykają ścieżkę dźwiękową obrazu, a w filmie wykorzystano ponadto fragmenty utworu i teledysku Burn z albumu The Sixpounder”.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.