Juliada 2019

Wydarzenia sportowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 13 lipca 2019 - niedziela, 14 lipca 2019

W dniach 13-14 lipca na Rynku Głównym i Błoniach po raz 21. odbędzie się Juliada, cykliczna impreza sportowa dla dzieci i młodzieży, nierozłącznie kojarzona z latem. Pod Wieżą Ratuszową spotkają się zawodnicy rozgrywek streetball, piłki nożnej, tenisa stołowego, breakdance oraz szachiści. Na Błonia natomiast zapraszamy fanów hulajnóg, a także pasjonatów sportów konnych – tam odbędą się oprowadzania na koniach z Centrum Sportów Konnych w Odporyszowie. Teren zostanie podzielony na dwie strefy: strefę sportów miejskich na parkingu przy Stadionie Wisły i zieloną strefę chillout gdzie będzie można się zrelaksować.

Organizatorem jest Miasto Kraków i Stowarzyszenie SIEMACHA. Można śmiało powiedzieć, że zawsze jest to wyjątkowy, na swój sposób świąteczny weekend w Krakowie. Sport od zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem i budził wiele emocji. Nazwa Juliada pochodzi od nazwy miesiąca lipca - z łaciny „Julius” – na cześć władcy Rzymu Juliusza Cezara i końcówki „ada” wskazującej na pochodzenie od olimpiady. Sztandarowe wydarzenie w Małopolsce jest festiwalem sportu kreowanym po to, by najmłodsi mogli rozwijać się w duchu pozytywnej rywalizacji.

Harmongram rozgrywek:

13 lipca
Rynek Główny:
Piłka nożna (mini)
Streetball
Breakdance
Tenis Stołowy
Błonia:
Strefa Sportów Miejskich
Oprowadzanki konne / animacje

14 lipca
Rynek Główny: 
Streetball
Piłka nożna (mini)
Scooter Jam - zawody hulajnogowe
Szachy

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.