Przekręt (nie)doskonały

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 15 września 2019, 18:00

Spektakl gościnny warszawskiego Teatru Capitol w Kijów.Centrum – błyskotliwa komedia mistrzów gatunku, Donalda Churchilla i Petera Yeldhama. Churchill znany jest polskim widzom z takich hitów jak „Dekorator” czy „Chwile słabości” – obydwie sztuki w reżyserii Andrzeja Rozhina cieszyły się olbrzymim powodzeniem na warszawskich (i nie tylko) scenach.

Przekręt (nie)doskonały to esencja brytyjskiego humoru! Inteligentna, pełna wdzięku, świetnie skonstruowana komedia obyczajowa, która od premiery w Theatre Royal Windsor w 1984 roku praktycznie nie schodzi z afisza. Przetłumaczona na 15 języków i grana na całym świecie z roku na rok zyskuje na aktualności i popularności. Trudno bowiem o bardziej bieżący i wiecznie żywy temat niż podatki! Rozliczenia podatkowe spędzają bowiem sen z powiek nawet najbardziej praworządnemu obywatelowi, a hasło „Urząd Skarbowy” powoduje zimne dreszcze! O wielkich przekrętach i ich „bohaterach” czytamy na pierwszych stronach gazet z oburzeniem i... zazdrością.

Jak przechytrzyć skarbówkę? Gdzie uciec, by nie dosięgły nas macki fiskusa? Co zrobić, by nie oddać urzędnikom swoich mniej lub bardziej ciężko zarobionych pieniędzy? Bohaterowie sztuki Churchilla i Yeldhama znaleźli sposób!

Obsada (wymiennie):
Łukasz NOWICKI / Rafał CIESZYŃSKI
Joanna MORO / Katarzyna KWIATKOWSKA
Maja BOHOSIEWICZ / Maria DEJMEK
Michał PIELA /Jacek KOPCZYŃSKI
Dorota CHOTECKA / Dorota NOWAKOWSKA
Bogdan KALUS / Andrzej PIECZYŃSKI

Donald Churchill, Peter Yeldham
Przekład: Klaudia Rozhin

Reżyseria: Andrzej Rozhin

Teatr Capitol

udostępnij

więcej

  • 79-159 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.