Amelior Quartet w Ksiegarni Karakter

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 13 lipca 2019, 19:00

Księgarnia Karakter zaprasza 13 lipca na koncert Amelior Quartet w składzie:

Gabriela Opacka – skrzypce I
Karolina Chlipała-Dobosz – skrzypce II
Wojciech Witek – altówka
Jacek Francuz – wiolonczela

Program koncertu:

Joseph Haydn – Kwartet smyczkowy „Cesarski” op. 76 nr 3 c-dur
Franz Schubert – Kwartet smyczkowy „Śmierć i dziewczyna” a-moll nr 14 D810
Anton Webern – Langsamer Satz

Amelior Quartet to młody, utalentowany kwartet smyczkowy, który powstał w 2014 roku w Hanowerze i bardzo szybko zdobył uznanie wśród publiczności. W jego skład wchodzą absolwenci polskich i zagranicznych studiów muzycznych, dla których głównym celem jest nieustający rozwój ich artystycznych osobowości. Nazwa zespołu pochodzi od francuskiego słowa „ameliore”, co oznacza udoskonalanie.

Kwartet regularnie występuje w salach koncertowych w Niemczech oraz w Polsce. Muzycy brali udział w kursach mistrzowskiej interpretacji, m.in. w 14. Internationale Kammermusikkurs Hans Eisler w Berlinie oraz 39.Internationale Sommerakademie fur Kammermusik Niedersachsen we Frenswegen, gdzie pracowali z najwybitniejszymi profesorami kameralistyki: Eberhard Feltz, Rainer Schmidt, Oliver Wille, Stefan Metz, Andras Keller oraz Michael Volger. W latach 2014-2015 kwartet dokonał dwóch nagrań płytowych z dziełami Bela Bartoka oraz Josepha Haydna podczas festiwali kameralnych organizowanych przez uczelnię muzyczną w Hanowerze. Zespół wystąpił również na festiwalu kameralnym „Salon Konzerte von jungen internationalen Ensembles” na zaproszenie Chopin – Gesselschaft Hannover oraz na koncercie wprowadzającym do Festiwalu Heidelberger Frühling, którego został stypendystą w 2015 roku. Dzięki uzyskanemu stypendium zespół został wybrany do udziału w Festiwalu Heidelberger Frühling w 2016 roku jako zespół towarzyszący w klasie Thomasa Quasthoffa i Thomasa Hampsona podczas Lied Akademie. W tym samym roku Amelior Quartet nagrał I Kwartet Giovanni Battista Viottiego, jako płytę CD dodaną do biografii kompozytora autorstwa prof. Ulrike Brenning. W 2017 roku członkowie kwartet ukończył prestiżowe studia kameralne w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze w klasie profesora Olivera Wille – Kuss Quartett.

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.