Moniuszko - koncert sakralny

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 18 sierpnia 2019, 12:00

18 sierpnia w kościele Matki Bożej Częstochowskiej odbędzie się koncert sakralny z muzyką Stanisława Moniuszki w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.

Podczas koncertu usłyszymy: Mszę łacińską Des-dur oraz I i III Litanię Ostrobramską Stanisława Moniuszki – kompozytora, który był nie tylko autorem muzyki operowej i pieśniarskiej, ale także twórcą ok. osiemdziesięciu utworów muzyki sakralnej: mszy, kantat, hymnów, litanii i psalmów. Znakomite dzieła sakralne Moniuszki nawiązują do muzycznej kultury ludowej i doskonale korespondują z poziomem artystycznym Zespołu Śląsk. Wykonawcy chóru i orkiestry Zespołu dołożyli wszelkich starań, aby efekty ich artystycznej pracy zapewniły słuchaczom niezwykłe doznania muzyczne i estetyczne oraz godnie uhonorowały pamięć o wybitnym polskim kompozytorze.

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny to jedna z najlepiej rozpoznawanych polskich marek artystycznych. Zespół odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach i dał ponad 7 tysięcy koncertów dla około 25 milionów widzów. Jego ponad stuosobowy skład obejmuje chór, balet i orkiestrę. Obecnie w repertuarze Zespołu znajduje się kilkanaście różnorodnych form artystycznych - od wielkich widowisk przynoszących barwną i dynamiczną panoramę folkloru wszystkich regionów kraju, poprzez efektowne koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej.

18 sierpnia, godz. 12.00
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej (os. Szklane Domy 7)
Koncert sakralny z muzyką Stanisława Moniuszki w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk

Wydarzenie towarzyszące Nocy Cracovia Sacra 2019, realizowane w ramach obchodów jubileuszu 70-lecia Nowej Huty
Wstęp wolny

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.