Föllakzoid w Alchemii

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 23 września 2019, 19:00

„Ich podróż rozpoczęła się 10 lat temu w Santiago, Chile jako transowe doświadczenie pomiędzy przyjaciółmi z dzieciństwa Domingæ i Diego. Mocno poinformowany o dziedzictwie starożytnej muzyki Andów zespół nauczył się łączyś swoje korzenie ze współczesnymi dźwiękami i technologiami, tworząc bogatą atmosferę elektroniczno-organiczną. I będzie ich czwartym pełnometrażowym wydawnictwem i trzecim dla Sacred Bones, po III w 2015 roku, II 2013 i debutanckim Föllakzoid w 2009 roku.

Föllakzoid rośnie poprzez oczyszczanie, aby wypełnić przestrzeń za pomocą coraz mniejszej liczby elementów. Twórcza perspektywa zespołu zawsze polegała na odkrywaniu narracyjnej i muzycznej wiedzy, która kształtuje dostępne fizyczne i cyfrowe formaty i koncepcje, zarówno wizualnie, jak i muzycznie, w celu stworzenia struktury metrycznej czasu i przestrzeni, która rozpuszcza zarówno autora, jak i paradygmaty narracyjne . »Znaleźliśmy naszą tożsamość dźwiękową i metryczną jeszcze bardziej w tych utworach niż w poprzednich próbach« – wyjaśnia gitarzystka i wokalistka Domingæ Garcia-Huidobro.

W przeciwieństwie do poprzednich nagrań Föllakzoida, które zostały wykonane w pojedynczych utworach z pełnym zespołem, nagranie to zajęło trzy miesiące – zbudowane z ponad 60 oddzielnych ścieżek – gitar, basu, perkusji, syntezatorów i wokali, wszystkie nagrane w izolacji. Producent Atom TM, który nie był obecny przy nagrywaniu, został poproszony o reorganizację czterech sekwencji ścieżek bez żadnej długości, ograniczeń strukturalnych lub wytycznych. Te sekwencje ostatecznie stały się czterema długimi utworami, które pojawiają się na I.

»Zapraszamy do przyłączenia się do nas w dzieleniu się doświadczeniem prowadzenia tej nieracjonalnej, dźwiękowej formy artystycznej i jej energii. Jest to również zaproszenie do ponownego połączenia się z wewnętrznym mistrzem i jego intuicją, wymazania systematycznej racjonalizacji, która zwykle następuje na twórcze siły, które są postrzegane tak, aby poprowadzić cię przez tę holograficzną symultaniczną symulację, w której zakorzeniona jest rzeczywistość« – dodał Domingæ”.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.