Coma w Studio

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 16 listopada 2019, 19:00

„Zespół Coma jest znany fanom muzyki przede wszystkim z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu. Grupa powstała w 1998 roku. W maju 2004 roku wydała swój pierwszy album pt. Pierwsze wyjście z mroku, który został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków, branżę i, co najważniejsze, przez publiczność. Płyta została nagrodzona m.in. Fryderykiem w kategorii: Album Roku – Rock. W tym samym roku Coma została laureatem 25. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Przez kolejne lata zespół wydał pięć płyt studyjnych, z których trzy pokryły się platyną i złotem, oraz trzy wydawnictwa koncertowe (platynowa i złota płyta). Zespół otrzymał za każdy z polskich albumów studyjnych statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku – Rock oraz w kategorii: Zespół Roku i Wokalista Roku – Piotr Rogucki. Coma wydała dwa albumy angielskojęzyczne: Excess oraz Don’t Set Your Dogs on Me, które ukazały się na całym świecie.

Przez cały okres od czasu pierwszego wydawnictwa zespół Coma nieprzerwanie koncertuje. W latach 2007-2009 Coma supportowała m.in Pearl Jam, Linkin Park podczas koncertu na Stadionie w Chorzowie, a także wystąpiła na Metal Hammer Festival w Spodku przed grupą Tool. W 2013 roku Coma uczestniczyła w europejskiej trasie koncertowej z szwedzkim zespołem Therion. Ta grudniowa trasa obejmowała sześć europejskich miast i cieszyła się sporym zainteresowaniem. W ostatnich latach zespół Coma z powodzeniem pojawił się na trasie w Wielkiej Brytanii na serii koncertów.

Na początku marca 2019 ukazał się najnowszy album zespołu Coma pt. Sen o siedmiu szklankach. Tym razem zdecydowali się na płytę z coverami. Jest to studyjna wersja przygody plenerowej z 2018 roku. W sierpniu tego roku mieli przyjemność zagrać projekt specjalny dla festiwalu Męskie Granie. Chcieli zrobić piosenki filmowe, a okazało się, że najlepsze znaleźli w filmach dla dzieci. Spore było zaskoczenie, kiedy aranżując utwory np. z Pana Kleksa odnajdywali nieoczywiste, psychodeliczne i czasem trochę mroczne konteksty. Zarówno teksty, jak i muzyka z tych kawałków to nie jest ich zdaniem typowa lektura dla dzieci”.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.