Ira w Studio

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 25 października 2019, 20:00

IRA to polski zespół rockowy pochodzący z Radomia. Powstał w 1987 roku, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu – IRA – ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta Mój dom, a następnie 1993 i koncertowa Live odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z tych albumów przeboje, takie jak: Nadzieja, Mój dom, Bierz mnie, Wiara czy California do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu.

W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie Znamię do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku, po wydaniu płyty Ogrody, z zespołu odszedł gitarzysta i współzałożyciel, Kuba Płucisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność.

Po siedmiu latach przerwy grupa wróciła na scenę. Zespół ruszył w trasę koncertową pod hasłem: IRA – Wracamy!, która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła grupę w słuszności tej decyzji. 12 sierpnia 2002 roku zespół wydał płytę Tu i teraz, przypominając się szerszej publiczności. W 2003 roku IRA obchodziła 15-lecie istnienia. Z tej okazji, w Amfiteatrze w Radomiu odbył się wielki koncert jubileuszowy, który zgromadził blisko 7 tysięcy fanów! Rok 2003 przyniósł też zmiany personalne w szeregach zespołu. Do składu dołączyli gitarzyści Marcin Bracichowicz, Maciej Gładysz oraz Sebastian Piekarek.

W maju 2016 zespół wydał płytę MY, która w październiku uzyskała status złotej płyty, a promujący wydawnictwo pierwszy singiel Wybacz w sierpniu 2016 uzyskał status platynowego singla. Aktualnie płytę promuje kolejna kompozycja Wymyśleni, która z powodzeniem podbija serca słuchaczy”.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.