„Diego” – pokazy przedpremierowe w Kinie KIKA

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Kino KIKA zaprasza na przedpremierowe pokazy filmu dokumentlanego DIEGO w reżyserii Asifa Kapadiego, twórcy nagrodzonej Oscarem Amy. Bohaterem filmu jest Diego Maradona – jeden z najlepszych sportowców na świecie.

„Diego” to statnia część fascynującej opowieści o ikonach popkultury, sławie i fatum; film, który zahipnotyzował publiczność festiwalu w Cannes.

O FILMIE:
DIEGO | Diego Maradona Movie
reż. Asif Kapadia, Wielka Brytania 2019, 130'
(in English and Spanish with Polish subtitles)
Młody, niezwykle utalentowany chłopak zostaje ściągnięty do włoskiego klubu Napoli. Trafia w sam środek neapolitańskiego kotła: mafijnych rozgrywek, sukcesów, uwielbienia i skandali. Jego geniusz i charyzma wkrótce robią z Napoli najlepszą drużynę świata. W mieście, w którym piłka to religia, Maradona staje się świętym. Na boisku dokonuje cudów, ale gdy gasną światła, wszystko wymyka się spod kontroli. Diego nie potrafi udźwignąć swojej sławy, a miasto, które zrobiło z niego boga, z dnia na dzień staje się jego przekleństwem.

udostępnij

więcej


  • 16 zł (ulgowy)
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.