Indios Bravos – XX-lecie płyty Part One

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 8 listopada 2019, 19:00

Po trzyletniej przerwie grupa Indios Bravos powraca do aktywności koncertowej. Bieżący rok stwarza ku temu znakomitą okazję, jako że właśnie teraz zespół obchodzi dwudziestą rocznicę wydania debiutanckiego albumu Part One.

Płyta powstała jako solowa produkcja Piotra Banacha, wówczas lidera i gitarzysty rockowej grupy Hey, który od połowy lat 90. szukał nowych środków wyrazu w szeroko rozumianej muzyce elektronicznej. Początkowo miał to być projekt wyłącznie studyjny, zrealizowany we współpracy z wokalistą Piotrem "Gutkiem" Gutkowskim.
Pierwsza zapowiedź Part One ukazała się jeszcze w roku 1997 w postaci piosenki Drogi, a finalnie album miał premierę w maju 1999 roku. Na jego zawartość złożyło się kilkanaście utworów utrzymanych w stylistyce, którą obaj twórcy określali jako cyber-reggae. Były to po prostu piosenki z charakterystycznym dla muzyki reggae transowym rytmem, zaaranżowane i wykonane za pomocą instrumentów elektronicznych. Następstwem debiutanckiej płyty było rozpoczęcie w roku 2003 regularnej działalności koncertowej i wydawniczej, poprzedzonej rozszerzeniem składu.

"Wiele lat od tamtych wydarzeń chcielibyśmy zaproponować swojego rodzaju podróż sentymentalną i spotkać się z Wami jesienią tego roku na kilku koncertach, których motywem przewodnim byłoby dwudziestolecie Part One" - deklarują muzycy Indios Bravos - "Oprócz samych występów planujemy też specjalne wydawnictwo fonograficzne będące do kupienia wyłącznie podczas tej trasy. Pierwszych trzysta biletów na każdy z zaplanowanych koncertów będzie upoważniało do odbioru płyty za darmo u biletera. Szczegóły wkrótce!".

W Krakowie grupa wystąpi 8 listopada w klubie Kwadrat. Gościem specjalnym koncertu będzie zespół Tabu.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.