Bajki supermuzyczne dla dzieci, młodzieży, rodzin i starszych

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 28 lipca 2019, 17:30

Mysz, trzy żabki, dziewczynka Zosia i niegrzeczne skrzypce to bohaterowie kilku bajek autorstwa Ewy A. Szpotakowskiej. Bajki są różne, trochę wesołe, a czasem odrobinę tajemnicze, ale jest coś, co łączy je wszystkie. To świat dźwięków, pięknych melodii i muzycznych ciekawostek. Odkryj go razem z bohaterami bajek, posłuchaj, zagraj na instrumentach z całego świata, wymyślaj nowe piosenki, zaśpiewaj z Mają Baczyńską, jak ptak w koronie drzewa!

Spotkanie w Antykwariacie Abecadło, znajdującym się w dawnej zabytkowej Aptece Pod Aniołem Stróżem, jest skierowane zarówno dla najmłodszych, młodzieży, rodzin i osób starszych, wszystkich, którzy lubią bajki i muzykę.

Wystąpią:
Ewa A. Szpotakowska („Presto Junior”) – teksty (Leśne czary, Skzypce w tarapatach, Marzenie myszy)
Maja Baczyńska („Presto. Muzyka Film Sztuka”, „Presto filmowe”) – teksty (Bajki o drzewach), wokal, shruti box, misy dźwiękowe, perkusjonalia i inne.

Ewa A. Szpotakowska – dyrygentka chóralna, pianistka, chórzystka. Absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (specjalność dyrygentura chóralna) w klasie prof. Sławka A. Wróblewskiego. Pracuje na macierzystym wydziale na stanowisku wykładowcy jako akompaniator na lekcjach dyrygowania. Prowadzi zespoły wokalne: Uśmiech Teściowej przy Wawerskim Towarzystwie Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Zaciszańska Nuta w Domu Kultury Zacisze. Przez dwa lata była dyrygentką chóru PSM I. st. im. Tadeusza Bairda w Grodzisku Mazowieckim. Jest również asystentką dyrygenta w ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Śpiewa w Chórze Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Związana z magazynem „Presto”, do którego pisze muzyczne bajki dla dzieci. W wolnych chwilach piecze ciasta, haftuje krzyżykami, słucha Mozarta i wyjeżdża w dalekie podróże.

Maja Baczyńska – muzyk, reżyserka, autorka tekstów do utworów muzycznych (w tym libretta) oraz poezji i prozy. Doktorantka na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (prowadzi badania dot. filmów muzycznych). Zastępca redaktor naczelnej w magazynie „Presto. Muzyka Film Sztuka” oraz redaktor naczelna „Presto filmowego”. Założycielka grupy filmowej MUDO Music Documentaries (m.in. dokumenty muzyczne: Kilka pytań o słyszenie świata, Prawykonanie x 3, Warsaw Music: Suita warszawska II czy autorski spektakl synkretyczny Motyl i wilk). Regularnie koncertuje w różnych składach, wykonując muzykę intuicyjną, na styku eksperymentu i tradycji, chętnie łącząc brzmienia etniczne z elektroniką oraz improwizując do spektakli teatralnych i tanecznych, m.in. współpraca z Krzysztofem Jerzakiem, krakowskim tancerzem i nauczycielem japońskiego tańca Butoh i japońskiej sztuki walki Aikido. I Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Butoh (w ramach Butohpolis). Z tłumaczem Pawłem Stroińskim współprowadzi bloga „My Messages”. Interesuje się muzyczną terapią z użyciem mis dźwiękowych.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Fundacji Miasto Literatury pt. Krakowskie księgarnie na medal. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Krakowa.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.