Salon Literacko-Muzyczny

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Spotkania w ramach cyklu wydarzeń artystycznych Salon Literacko-Muzyczny mają na celu zapoznanie słuchaczy z dość rzadkim połączeniem sztuki literacko-muzycznej. Projekt odbywać się będzie w Klubie Malwa oraz Pałacu Sztuki, które przede wszystkim kojarzą się z koncertami muzyki współczesnej czy licznymi wystawami rzeźby i malarstwa oraz odwiedzinami turystów. Są to więc doskonałe miejsca, aby móc zaprezentować inne dziedziny sztuki w nowej formie – literaturę i muzykę klasyczną.

W wydarzenie zaangażowanych jest wiele znanych twórców. Pierwsze z serii spotkań odbędzie się już 27 czerwca (czwartek) o godzinie 18:00 na terenie Klubu Malwa. W części literackiej zaprezentuje się Janina Osewska, poetka i fotograf, laureatka pierwszej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Poezji organizowanym przez Polish-American Poets Academy, New Jersey, USA. W części muzycznej wydarzenia zaprezentują się Anna Argenty – wiolonczela, Philippe Argenty – fortepian (Francja), laureaci międzynarodowych konkursów, stypendiów i nagród, oraz animatorzy kultury.

Drugie z serii wydarzeń odbędzie się 9 lipca (wtorek) o godz. 18:00 na terenie Górnego Pałacu Sztuki. W części literackiej wystąpią Dominka Lewicka-Klucznik, nagradzana poetka, redaktorka książek, animatorka kulturalna, autorka i realizatorka wielu projektów literackich, prezes Stowarzyszenia Alternatywni. W części muzycznej zaśpiewa Magda Cornelius – mezzosopran, i zagra Thomas Cornelius – fortepian (Niemcy), uznani i wielokrotnie nagradzani muzycy, animatorzy kultury. 

W ramach spotkań oprócz literatury i koncertu będą miały miejsce wywiady z artystami o ich życiu i twórczości oraz o kompozytorach i repertuarze wybranym na koncert, a publiczność będzie miała szansę na bezpośrednią dyskusję z nimi. Salony Literacko-Muzyczne poprowadzi pomysłodawca projektu Bożena Boba-Dyga: artystka interdyscyplinarna, poetka, wokalistka, kompozytorka i konserwatorka dzieł sztuki.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.