Whispering Sons w ZetPeTe

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 27 listopada 2019, 19:00

Whispering Sons to belgijski zespół bardzo zgrabnie poruszający się w stylistyce post-punkowej, który zachwyca przede wszystkim intrygującym, niskim głosem wokalistki Fenne Kuppens.

Zapytani o ich główne inspiracje wskazują »dynamikę miasta«, znajdującą swoje odzwierciedlenie w hipnotycznych i niekiedy złowieszczo brzmiących utworach. W ich muzyce usłyszeć można wyraźne odwołania do wczesnej twórczości Editors, Interpolu oraz takich klasyków gatunku, jak Joy Division i The Cure. Działają dopiero od 2016 roku, ale w Belgii już zrobiło się o nich głośno za sprawą zwycięstwa w prestiżowym konkursie Humo's Rock Rally.

Pierwsza epka Whispering Sons Endless Party ukazała się w 2015 roku, następnie dwie w 2016 i 2017 roku, a wydany w październiku 2018 debiutancki album Image jest jednym z tych, na których wyjątkowo wyraźna jest spójność narracyjna. Muzyka na debiutanckim albumie »wsysa« słuchacza w alternatywną rzeczywistość – jeśli nie całkowicie w tekstach, to także w głębokiej melancholijnej atmosferze. Image spotkał się z wieloma przychylnymi recenzjami – opiniotwórczy kanadyjski »Spill Magazine« napisał:

Ujrzeliśmy przyszłość post-punku, a jej imię to Whispering Sons”.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.