„Zimna wojna“ – rocznica premiery w Kinie Pod Baranami

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 27 czerwca 2019, 19:00

Kino Pod Baranami świętuje pierwszą rocznicę premiery Zimnej wojny! Dzieło Pawła Pawlikowskiego gości na ekranach krakowskiego kina już okrągły rok. To bezprecedensowe zdarzenie zostanie uczczone specjalnym pokazem filmu. Seansowi towarzyszyć będzie występ Marceli Rybskiej, wokalistki zespołu SALK, która zaprosi widzów do wspólnego odśpiewania hitu Dwa serduszka, cztery oczy.

56 tygodni obecności na ekranie Kina Pod Baranami - oprócz Zimnej wojny żaden inny film nie może pochwalić się takim osiągnięciem. Stałe zainteresowanie widowni oraz nieustające pytania o kolejne seanse spowodowały, że film Pawła Pawlikowskiego przez okrągły rok nie schodził z afisza i był stale obecny w repertuarze. Choć w oscarowym wyścigu pokonała go Roma Alfonso Cuaróna, to w Kinie Pod Baranami zdobył zasłużone zwycięstwo, przez równy rok oczarowując i poruszając serca widzów.

Choć minął już rok od premiery, wzruszająca historia miłości Zuli i Wiktora, którzy mimo łączącego ich uczucia nie potrafią być razem, nie przestaje zadziwiać swoją subtelnością i trafnością. Dźwięki śpiewanych przez Joannę Kulig piosenek nadal przyprawiają o dreszcze, a postać grana przez Tomasza Kota niezmiennie przywodzi na myśl cały katalog tragicznych męskich bohaterów spod znaku Humphreya Bogarta.

By odpowiednio uczcić pierwszą rocznicę premiery Zimnej wojny, Kino Pod Baranami zaprasza na specjalny pokaz filmu, który poprzedzi - wykonana przez Marcelę Rybską, frontmankę krakowskiego zespołu SALK - piosenka Dwa serduszka, cztery oczy. Następnie wszyscy zgromadzeni widzowie zostaną zaproszeni do wspólnego zaśpiewania tego niezwykłego utworu.

Wykonywana wielokrotnie przez polskich artystów (m.in. Annę Marię Jopek i Urszulę Dudziak) ludowa pieśń, zdobyła ogromną popularność właśnie za sprawą filmu Pawła Pawlikowskiego. Publiczność mogła ją jednak usłyszeć znacznie wcześniej, bo już w latach 50., kiedy to dzięki Mirze Zimińskiej-Sygietyńskiej i jej mężowi Tadeuszowi Sygietyńskiemu stała się żelaznym punktem repertuaru Zespołu Pieśni i Tańca “Mazowsze”.

Marcela Rybska - wokalistka, instrumentalistka i kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach (2015). Na co dzień frontmanka krakowskiego zespołu SALK, znana widowni Kina Pod Baranami z koncertów w ramach Festiwalu Filmu Niemego.  Występowała m.in. na OFF Festival, Open’er Festival oraz Opolskich Debiutach. Koncertowała w Niemczech, na Węgrzech oraz odbyła trasę promującą po Islandii. W 2017 ukazała się debiutancka płyta zespołu SALK ,,Matronika” (wytwórnia NEXTPOP).

udostępnij

więcej

  • 21/16 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.