Budka Suflera i przyjaciele: 45 lat. Powrót do korzeni

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 29 września 2019, 19:00

Budka Suflera powraca na scenę wraz z jesienną trasą koncertową pod nazwą 45 lat. Powrót do korzeni! Zespół zagra w największych halach w Polsce, w tym w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Szczecinie oraz Katowicach.

Siedem miast, największe sale koncertowe, ponad sto tysięcy widzów. To najlepsza forma na świętowanie 45-lecia pracy artystycznej zespołu. Cztery dekady wypełnione przebojami Budki. To stos nagród, niezliczone hity na listach przebojów, 15 studyjnych albumów i tysiące koncertów na całym świecie. Zapowiadająca powrót trasa koncertowa to niewątpliwie jedno z największych wydarzeń muzycznych 2019 roku nie tylko dla fanów kapeli, ale także dla wszystkich, którzy kiedykolwiek nucili utwory jednego z najbardziej utytułowanych polskich zespołów.

Podczas koncertów będzie można usłyszeć największe przeboje, przy których dorastały kolejne polskie pokolenia. Dzięki utworom Sen o dolinie czy Cień wielkiej góry przeniesiemy się wspomnieniami cztery dekady wstecz, do czasów, gdy zespół rozpoczynał swoją karierę. Zabrzmią też przeboje z lat 80.: Za ostatni grosz i Nigdy nie wierz kobiecie oraz wykonane przez Felicjana Andrzejczaka Noc komety i Jolka, Jolka pamiętasz. Nie zabraknie hitów Budki Suflera z lat 90., w tym Takie tango czy Bal wszystkich świętych ze sprzedanej w ponadmilionowym nakładzie płyty Nic nie boli tak jak życie.

Z okazji jubileuszu zespół zaprosił do udziału w koncertach związanych z Budką Suflera gości, w tym Izabelę Trojanowską, która zaśpiewa doskonale wszystkim znane m.in. Wszystko czego dziś chcę i Tyle samo prawd ile kłamstw oraz Urszulę, w której wykonaniu usłyszymy m.in. Dmuchawce, latawce, wiatr i Luz-blues, w niebie same dziury. Będzie to także pierwsza okazja do usłyszenia na żywo Roberta Żarczyńskiego – nowego wokalisty zespołu oraz gitarzystów Darka Bafeltowskiego i Piotra Bogutyna. Na swoich stałych stanowiskach zagrają Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski i Mieczysław Jurecki”.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.