20. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 21 lipca 2019 - niedziela, 28 lipca 2019

Witajcie w naszej bajce

Baśnie, bajki i legendy będą tematem przewodnim jubileuszowej edycji 20. Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza” (21-28 lipca). W jego programie znajdą się opowieści ze świata fantazji nawiązujące do krakowskiego, polskiego i światowego dziedzictwa kulturowego, przetłumaczone na najpiękniejszy z języków – język tańca.

Podczas uroczystej gali jubileuszowej, która zainauguruje festiwal, zobaczymy w Teatrze Variété premierę spektaklu Pan Twardowski. Ale bajka! w wykonaniu Baletu Dworskiego „Cracovia Danza” do muzyki Stanisława Moniuszki, który jest jednym z patronów 2019 roku.

W ramach festiwalu zobaczymy również spektakle i pokazy zespołów z całego świata. Tancerze pojawią się w najpiękniejszych przestrzeniach Starego Miasta (m.in. w Collegium Maius i Barbakanie), ożywiając tańcem zabytki Krakowa. W finałowy weekend na scenie w Rynku Głównym krakowska publiczność obejrzy: międzynarodową produkcję Metamorfozy. Kot w butach, do której choreografię przygotowali mistrz tańca i choreografii barokowej Pierre-François Dollé oraz wspaniała tancerka Irène Feste; spektakl Bajka o księżniczkach w wykonaniu młodzieżowej Capella Antiqua Bialostociensis wyróżnionej w tym roku tytułem zespołu-rezydenta festiwalu; a także występ pochodzącej z Indii mistrzyni tańca kathak – Alaknandy i zespołu Sanskriti w widowisku Znad Jamuny i Gangesu. Tradycyjnie już kulminacją festiwalu będzie bal dla publiczności. Głównemu programowi będą towarzyszyć pięciodniowe warsztaty taneczne Kraków tańczy.

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.