Virtuoso & belcanto

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 21 czerwca 2019, 19:30

Włoski Instytut Kultury w Krakowie oraz Konserwatorium Krakowskie im. W. Lutosławskiego zapraszają na koncert Virtuoso & belcanto, w którym Daniele De Prosperi i Maurizio Colacicchi połączą arie z oper włoskich mistrzów i znakomitą pianistykę.

Daniele De Prosperi – tenor
Maurizio Colacicchi – fortepian

W programie:
M.A. Cesti, V. Legrezio Ciampi, G. Rossini, G. Donizetti, A. Ponchielli, G. Bottesini, F. Cilea, P.A. Tirindelli, F.P. Tosti, L. Denza, G. Puccini

Daniele De Prosperi naukę muzyki rozpoczął od dziecka od nauki gry na fortepianie i skrzypcach. W wieku 8 lat został wybrany do gry w wielu musicalach (między innymi Koty i Oliver!). Naukę śpiewu operowego rozpoczął w 2006 r. u Giuseppiny Dalle Molle następnie kontynuował ją pod kierunkiem Danieli Dessì. Obecnie uczęszcza na kursy specjalizacyjne pod kierunkiem Waltera Cataldiego-AssoniEGO (studia partyturowe) oraz Ines Salazar (technika wokalna). W 2007 r. wraz z kolegami założył Le Querce del Tasso, stowarzyszenie kulturalne, którego celem jest organizowanie imprez w celu rozpowszechniania wiedzy o muzyce klasycznej, zwłaszcza wśród młodzieży.
Debiutował w operach od Rossiniego (Cyrulik sewilski) po Pucciniego (Gianni Schicchi), a także Mozarta (Don Giovanni), Donizettiego (Eliksir miłości) i Verdiego (Traviata). Był finalistą międzynarodowego konkursu wokalnego Jole De Maria (2015), a w 2017 r. został wybrany na przesłuchanie związane z międzynarodowym konkursem Città di Lanciano, aby wcielić się w rolę hrabiego Almavivy w 46. sezonie muzycznym Festiwalu Estate Musicale Frentana (dyrektor artystyczny Donato Renzetti).
Jego doświadczenie obejmuje również reżyserię sceniczną: pod pseudonimem Daniele Medici wyreżyserował opery Eliksir miłości i Gianni Schicchi.

Maurizio Colacicchi studiował grę na fortepianie w Zagrzebiu (Chorwacja) i w Rzymie, gdzie ukończył Konserwatorium Muzyczne di Santa Cecilia, natomiast w Londynie otrzymał dyplom w zakresie wokalnej muzyki kameralnej w National College of Music w Londynie. Koncertował we Włoszech na najważniejszych koncertach i festiwalach lirycznych, takich jak Festiwal Pucciniego w Torre del Lago, Luglio Musicale Trapanese itp. Występował w większości krajów europejskich oraz niemal na wszystkich pozostałych kontynentach. W latach 1997–1999 był dyrektorem licznych kursów lirycznych we Włoszech i Hiszpanii. Nagrywał dla trzech sieci RAI, RAI International oraz dla ważnych włoskich i zagranicznych nadawców.
Od 1997 r. kieruje katedrą fortepianu w Państwowym Konserwatorium im. L. Refice w Frosinone. Był kuratorem kolekcji Włoskiej Muzyki Wokalnej Kameralnej dla wytwórni płytowej Synnara Music (Korea Południowa) oraz kolekcji Liriche V. Belliniego dla wytwórni płytowej Victor (Japonia).

udostępnij

więcej

  • wstęp wolny
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.