Bartolomeo Koczenasz. To jest rewelacyjna dziura

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 14 czerwca 2019, 19:00

Wyjątkowa wystawa instalacji typu site-specific oparta o technikę camera obscura w ruinach XVI-wiecznej baszty. Projekt przygotowany przez artystę sztuk wizualnych Bartolomeo Koczenasza – na co dzień tworzącego obiekty fotograficzne, wspierającego akcje pro-ekologiczne i realizującego projekty artystyczne o charakterze site-specific i performatywnym. 

To jest rewelacyjna dziura Bartolomeo Koczenasza jest interwencją optyczną przenikającą mury Dworku Białoprądnickiego i Galerii Baszta. Gra światłem zewnętrznym, którego na co dzień pozbawiona jest Baszta, prowadzi do jej ożywienia. Na fundamentach budowli wyświetlają się ludzie i życie rozgrywające się na placu przed Dworkiem Białoprądnickim. Projekcja rozgrywa się w czasie rzeczywistym, stwarzając możliwość dla kontemplacji świata zewnętrznego, ze skrytej pod ziemią Baszty. 

Bartolomeo Koczenasz – artysta sztuk wizualnych. Urodził się w 1988 roku. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest współzałożycielem kolektywu „Niedzielni”. W latach 2016-2018 prowadził niezależną instytucję sztuki Art House w Krakowie. Od 2010 roku współorganizuje wydarzenia o charakterze społeczno-artystycznym, m.in. Ulica Józefa, Wodna Masa Krytyczna i Modraszek Kolektyw. Brał udział w festiwalach sztuki w Polsce i zagranicą. Jako laureat festiwalu Art Boom zrealizował mural Barcelona w Krakowie. W 2012 roku został nominowany do tytułu artysty roku w plebiscycie „Kulturalne Odloty” Gazety Wyborczej. W 2018 roku stworzył podarek dla Pomorzan – rzeźbę księżyca, która została przetransportowana Wisłą z Krakowa do Gdańska. 

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.