Virtuoso & Belcanto

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 21 czerwca 2019, 19:30

Włoski Instytut Kultury w Krakowie oraz Konserwatorium Krakowskie im. W. Lutosławskiego zapraszają na koncert Virtuoso & Belcanto.

Wystąpią:
Maurizio Colacicchi - fortepian
Daniele De Prosperi - tenor

W programie: 
M.A. Cesti, V. Legrezio Ciampi, G. Rossini, G. Donizetti, A. Ponchielli, G. Bottesini, F. Cilea, P.A. Tirindelli, F.P. Tosti, L. Denza, G. Puccini

Daniele De Prosperi był finalistą międzynarodowego konkursu wokalnego Jole De Maria (w 2015 r.), a w 2017 r. został wybrany na przesłuchanie związane z międzynarodowym konkursem Città di Lanciano, aby wcielić się w rolę hrabiego Almavivy w 46. sezonie muzycznym Festiwalu „Estate Musicale Frentana” (dyrektor artystyczny - Donato Renzetti).
Jego doświadczenie obejmuje również reżyserię sceniczną: pod pseudonimem Daniele Medici wyreżyserował opery Eliksir miłości i Gianni Schicchi.

Maurizio Colacicchi studiował grę na fortepianie w Zagrzebiu i w Rzymie, gdzie ukończył Konserwatorium Muzyczne di Santa Cecilia, natomiast w Londynie otrzymał dyplom w zakresie wokalnej muzyki kameralnej w National College of Music w Londynie. Koncertował we Włoszech na najważniejszych koncertach i festiwalach lirycznych, takich jak Festiwal Pucciniego w Torre del Lago, Luglio Musicale Trapanese itp. Od 1997 r. kieruje katedrą fortepianu w Państwowym Konserwatorium im. L. Refice w Frosinone. Był kuratorem kolekcji Włoskiej Muzyki Wokalnej Kameralnej od 500 do 900 dla wytwórni płytowej Synnara Music (Korea Południowa) oraz kolekci Liriche V. Belliniego dla wytwórni płytowej Victor (Japonia).

udostępnij

więcej

  • wstęp wolny
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.