Odjazdowy Bibliotekarz 2019

Akcje czytelnicze

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 15 czerwca 2019, 12:00

Odjazdowy Bibliotekarz w Krakowie to wspólna inicjatywa pracowników krakowskich bibliotek, którzy co roku wsiadają na rowery i wraz z czytelnikami niczym pomarańczowa błyskawica przemierzają krakowskie ulice. Do udziału w rajdzie zaproszeni są wszyscy, którzy chcą na dwóch kółkach powitać lato, a może przy okazji poznać swojego bibliotekarza, bo to właśnie odróżnia ten rajd od innych!

Przyjedź i baw się razem z bibliotekarzami!

Startujemy o godz. 12.00 spod Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie (al. Focha 39) i Bulwarami Wiślanymi jedziemy na piknik przy restauracji „Tarasy Tynieckie” (ul. Promowa 8, Tyniec). Na mecie czeka na nas ognisko, grill, gry i zabawy, siatkówka, piłka nożna, a wszystko to w pięknych nadwiślańskich okolicznościach przyrody! Tych, którzy zamiast jazdy na rowerze preferują po prostu wypoczynek, zapraszamy od razu na miejsce pikniku. Obok restauracji dostępny jest bezpłatny parking.

Kolejna edycja rajdu rowerowego bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich wielbicieli książek i rowerów.

Pomysłodawcą akcji „Odjazdowy Bibliotekarz” jest Sekcja Bibliotek Niepaństwowych Szkół Wyższych w Łodzi, a jej pierwsza edycja odbyła się w Łodzi w 2010 roku. Celem projektu jest promowanie bibliotek i czytelnictwa, integracja środowiska bibliotekarskiego, kreowanie pozytywnego wizerunku zawodu oraz propagowanie roweru jako środka lokomocji.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.