W kolejne lipcowe niedzielne popołudnia (co tydzień o 16.00) kościół św. Józefa wypełni muzyka Podgórskich Letnich Koncertów. Ich repertuar obejmuje utwory barokowe grane na instrumentach historycznych, muzykę organową z sopranem i skrzypcami, dzieła chóralne i kompozycje na kwartet smyczkowy. Dalszy ciąg cyklu nastąpi w sierpniu, który przyniesie różnorodny klasyczny repertuar – od dźwięków gitar do chóralnego śpiewu.
7 lipca 2019, 16.00
Koncert Muzyka dawnych mistrzów
Ewa Boreczko – sopran
Jakub Choros – organy
W programie m.in.: J.S. Bach, A. Vivaldi
14 lipca 2019, 16.00
Recital organowy Arcydzieła muzyki organowej
Jakub Choros
W programie: J.S. Bach, A. Guilmant, D. Buxtehude, F. Mendelssohn-Bartholdy
21 lipca 2019, 16.00
Koncert Najpiękniejsze dzieła muzyki klasycznej w opracowaniu na trio smyczkowe
Trio dell Arco
Bożena Kirkov – skrzypce
Paulina Grzybek – skrzypce
Mateusz Grzybek – kontrabas
W programie: J.S. Bach, A. Corelli, F. Schubert, J. Massenet, F. Chopin, P. Mascagni
28 lipca 2019, 16.00
Koncert Ave Maria w muzyce
Marina Vyskvorkina (Czechy) – sopran
Svetlana Melnikova (Czechy) – fortepian
W programie m.in.: A. Vivaldi, G. Caccini, L. Luzzi , P. Mascagni, J. Massenet , G. Verdi
4 sierpnia 2019, 16.00
Koncert Jakże piękna jesteś, przyjaciółko moja!
Zoriana Grzybowska – bandura i śpiew
Artur Grzybowski – czytanie fragmentów Pieśni nad pieśniami
W programie: europejska muzyka religijna (pieśni oraz utwory instrumentalne)
11 sierpnia 2019, 16.00
Koncert Spotkanie z muzyką sakralną XVIII w., czyli nieśmiertelne piękno klasyki
Małgorzata Sznajder Dziechciowska – sopran
Anna Gajdzik Krzyżanowska – mezzosopran
Joanna Krząszcz – organy
W programie: G.B. Pergolesi, W.A. Mozart, J.S. Bach
18 sierpnia 2019, godz. 16.00
Koncert Arcydzieła muzyki skrzypcowej i organowej
Urszula Jasiecka-Bury – organy
Marek Polański – skrzypce
W programie: J.S. Bach, A. Corelli, F.A. Duranowski, F. Mendelssohn-Bartholdy, J. Rheinberger, M. Surzyński
25 sierpnia 2019, godz. 16.00
Koncert kwartetu fletowego
Magdalena Di Blasi
Maria Gromińska
Joanna Tabaczek-Socha
Agnieszka Pietrzyk
W programie: J.S. Bach, C. Debussy, H. Purcell, Camille Saint-Saëns, G.F. Händel, J. Dowland, L. Gianella