Blue Note Records: Beyond the Notes – pokaz specjalny

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 13 czerwca 2019, 21:15

Kino Pod Baranami zaprasza na specjalny pokaz filmu dokumentalnego Blue Note Records: Beyond the Notes - emocjonującej podróży za kulisy kultowej wytwórni muzycznej, która pokazała światu najlepszych artystów jazzowych XX i XXI wieku.

Blue Note Records: Beyond the Notes to złożona z szeregu unikalnych materiałów archiwalnych, rozmów z artystami oraz relacji z bieżących sesji nagraniowych, historia słynnej wytwórni jazzowej. Nazwa Blue Note Records pojawiła się po raz pierwszy w 1939 roku w Nowym Jorku za sprawą niemieckich żydów, którzy uciekli za ocean przez nazistowską nagonką. Tych dwóch fanów jazzu, Alfred Lion i Max Margulis, oddawało w swoim przedsiębiorstwie głos artystom, którzy – tak jak oni sami – poszukiwali wolności i swobody w tworzeniu. Bezkompromisowa wizja artystyczna, realizowana przez Blue Note Records przyczyniła się nie tylko do rewolucji w jazzie, ale była także inspiracją dla całego świata muzyki i sztuki. 

Film Blue Note Records: Beyond the Notes opisuje spójną wizję wytwórni, skupiając się równocześnie na legendarnych ikonach jazzu, takich jak Thelonious Monk, Bud Powell, John Coltrane, Art Blakey, Horace Silver czy Miles Davis. Na ekranie pojawiają się również m.in. Norah Jones, Herbie Hancock, Marcus Strickland, Lou Donaldson, Kendrick Scott, Don Was oraz Keith Lewis. Reżyserką filmu jest Sophie Huber - urodzona w Szwajcarii dokumentalistka, twórczyni cieszącego się uznaniem dokumentu Harry Dean Stanton: Partly Fiction.

udostępnij

więcej

  • 23 zł (normalny)
    16 zł (ulgowy)
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.