Czerwono-Czarni w NCK

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 6 września 2019, 19:00

Legendy bigbitu w wyjątkowym koncercie na Scenie NCK!

Skład zespołu:

Wiesław Bernolak – gitara prowadząca, kierownik muzyczny zespołu. Jest pierwszym polskim gitarzystą wykonującym rock'n'rolla, na którego grze wzorowało się w latach 60. pokolenie bigbitowej młodzieży. Kompozytor i aranżer, grający w zespole w latach 1960-1965. Po odejściu z Czerwono-Czarnych grał w pierwszej polskiej rhytm and bluesowej supergrupie Polanie. Od wielu tworzy w Szwecji w polsko-szwedzkim zespole dixielandowym.

Tomasz Jaśkiewicz – gitara. Kojarzony przede wszystkim z zespołami Czesława Niemena (Akwarele, Enigmatic, grupa Niemen), ale również muzyk Czerwono-Czarnych w 1966 roku. Obecnie gra w zespole Stanisława Soyki. Autor słynnej solówki gitarowej w utworze Dziwny jest ten świat.

Wojciech Rapa – gitara basowa, śpiew. Znany szczeciński muzyk bluesowy, grający w Czerwono-Czarnych od czasu reaktywacji zespołu w roku 2004.

Ryszard Poznakowski – instrumenty klawiszowe, śpiew, konferansjer zespołu. Muzyk i kompozytor, autor muzyki wielu przebojów, kojarzony z zespołem Trubadurzy. W latach 1966-1967 organista i kierownik muzyczny Czerwono-Czarnych.

Andrzej Ibek – instrumenty klawiszowe. Krakowski akcent Czerwono-Czarnych. Krakowianin, grający w przeszłości w wielu polskich zespołach muzycznych (Szwagry, Dżamble, Wiślanie 69, Burano & Leskerom, Bemibek). W zespole od 2014 roku.

Zbigniew Bizoń – saksofon. Muzyk i kompozytor grający w Czerwono-Czarnych w latach 1963-1966. Kompozytor wielu przebojów grupy, w tym znakomitego standardu Nie wiem, czy to warto, znanego z interpretacji Katarzyny Sobczyk. Lider znanego przed laty zespołu Stan Borys i Bizony.

Jan Knap – perkusja. Legenda zespołu i polskiego rock'n'rolla. Muzyk Czerwono-Czarnych w latach 1961-1966. Absolwent średniej szkoły muzycznej w Krakowie, do której uczęszczał z takim sławami polskiego jazzu jak Andrzej Dąbrowski, Wojciech Karolak, czy Zbigniew Namysłowski.

Filip Kolasiński - 18-letni, młody saksofonista ze Sztokholmu. Uczeń legendarnego saksofonisty Czerwono-Czarnych, Zbigniewa Bizonia. Ma za sobą występy w klubach jazzowych w Szwecji, jak również w Polsce. Jego sporym sukcesem było zajęcie drugiego miejsca na festiwalu jazzowym w Częstochowie w 2018 roku. W nowohuckim koncercie wystąpi u boku swojego profesora Zbigniewa Bizonia, jako gość zespołu. Jak widać na tym przykładzie, Czerwono-Czarni tak, jak i przed laty, wciąż szukają młodych talentów.

Z zespołem zaśpiewają gościnnie:

Danuta Błażejczyk – piosenkarka i wokalistka jazzowa, laureatka nagród na festiwalach w Opolu, Bratysławie i Rostocku. Współpracowała z orkiestrą Alex Band oraz muzykami jazzowymi, Andrzejem Jagodzińskim, Henrykiem Miśkiewiczem. Jest prezesem Fundacji Apetyt na Kulturę zajmującej się promowaniem młodych artystów. W jej wykonaniu usłyszymy największe przeboje zespołu z repertuaru Katarzyny Sobczyk i Heleny Majdaniec.

Natalia Pastewska – piosenkarka i wokalistka jazzowa, zaczynała karierę estradową w Szczecinie. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Skończyła również iberystykę i filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim. Z Czerwono-Czarnymi współpracuje nieprzerwanie od 2004 roku, kiedy to zespól został reaktywowany, po wielu latach nieobecności na polskiej scenie muzycznej. W jej wykonaniu usłyszymy utwory z repertuaru Katarzyny Sobczyk.

Agnieszka Wajs – aktorka scen śląskich teatrów i wokalistka. Znana z brawurowo wykonanej roli Karin Stanek w monodramie pod tym samym tytułem. Zaśpiewa największe przeboje Karin Stanek.

Michał Gasz – laureat Szansy na sukces, gdzie wykonał brawurowo Papierowe ptaki – utwór z repertuaru Krystyny Prońko. Na co dzień występuje w projektach Piotra Rubika, śpiewał również z Krystyną Prońko, Majką Jeżowską czy Anną Jurksztowicz. Zaprezentuje utwory z repertuaru Macieja Kossowskiego i Michaja Burano.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.