15. Spotkania z Filmem Górskim

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 5 września 2019 - niedziela, 8 września 2019

W sercu Tatr

Już po raz 15. do Zakopanego powraca święto ludzi gór i miłośników dobrego filmu. Jeszcze do niedawna tegoroczna edycja Spotkań z Filmem Górskim (5-8 września) stała pod znakiem zapytania. Na szczęście będzie nam dane nie tylko oglądać najlepsze kino górskie z całego świata, ale i śledzić rozgrywki w ramach Mistrzostw Europy w Boulderingu.

W programie głównym festiwalu oprócz pokazów w ramach międzynarodowego konkursu filmowego czeka nas premiera zwiastuna niecierpliwie oczekiwanego filmu fabularnego Broad Peak w reżyserii Leszka Dawida, a także projekcja dokumentu Ostatnia góra Dariusza Załuskiego.

Wśród festiwalowych gości pojawią się m.in. brytyjski alpinista sir Chris Bonington, rosyjski himalaista Denis Urubko i polski skialpinista Andrzej Bargiel, który zjawi się… wirtualnie – dzięki połączeniu na żywo z bazą pod Mount Everestem. Szczegółowy program dostępny na www.spotkania.zakopane.pl.

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.