Konteksty muzeum. Dyskusja panelowa: Jak zmieniają się muzea?

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 13 czerwca 2019, 18:00

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK zaprasza 13 czerwca na dyskusję Konteksty muzeum z udziałem Katarzyny Jagodzińskiej, Moniki Murzyn-Kupisz i Marii Anny Potockiej. Prowadzenie: Katarzyna Bik.

Muzea nieustannie się zmieniają. Zmienia się ich stosunek do odbiorcy i otoczenia. Zmieniają się muzealne budynki. Zmieniają się też konteksty, w których muzea funkcjonują. Fizyczny, gdy wokół powstają nowe budynki, remontowane są ulice bądź całe dzielnice, w których muzea działają, poddawane są rewitalizacji. Społeczny, kiedy w okolicy pojawiają się nowi mieszkańcy i nowi bywalcy. Polityczny, który determinuje ramę działania. I finansowy, od którego zależy rozmach programowy.

Tematem dyskusji będą zmiany zachodzące w muzeach, a także ewoluujące konteksty. Punktem wyjścia rozmowy stanie się najnowsza książka Katarzyny Jagodzińskiej Nowe miejsca nowej sztuki w Europie Środkowej. Publikacja ta to zbiór wywiadów z dyrektorami, kuratorami, twórcami oraz badaczami muzeów i centrów sztuki nowoczesnej i współczesnej w Czechach, Polsce, na Słowacji i Węgrzech.

W dyskusji udział wezmą: dr Katarzyna Jagodzińska, która od ponad dekady bada muzea i centra sztuki w regionie, dr hab. Monika Murzyn-Kupisz, która obserwuje muzea z perspektywy ekonomicznej i społecznej, oraz dr Maria Anna Potocka, dyrektor MOCAK-u. Dyskusję poprowadzi Katarzyna Bik.

Spotkanie odbędzie się w sali audiowizualnej. Wstęp 1 zł.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.