Nuty z Huty

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Możemy przekonywać znajomych, rodzinę, a nawet siebie, że uwielbiamy pracę i nie znosimy bezczynności, ale któż nie uległ choć raz pokusie słodkiego wakacyjnego nicnierobienia? Jeśli ktoś demonstrował dotąd niezwykłą silę woli, to cykl letnich plenerowych koncertów Nuty z Huty stawia przed nim trudne wyzwanie. Jak tu się nie oddać przyjemności, kiedy w zasięgu wzroku pełno zieleni, na wyciągnięcie ręki plac z foodtruckami, a do uszu dochodzą kojące dźwięki muzyki? W lipcu na scenie przed Nowohuckim Centrum Kultury usłyszymy „folk miejski z buntowniczym przytupem” Bzyka i Sztajemki (7 lipca) oraz bluesa i rock w wykonaniu Guitar Bluesband (14 lipca) i Preizol Band (28 lipca). (Bartosz Suchecki, „Karnet”)

Nuty z Huty – cykl wakacyjnych koncertów plenerowych, w pogodne niedzielne wieczory, przed Nowohuckim Centrum Kultury. Nuty z Huty to wyjątkowy sposób na świętowanie 70-lecia Nowej Huty! NCK zaprosiło do współpracy artystów związanych z dzielnicą, tworząc przekrojowy program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Siedem koncertów, otoczenie pięknej zieleni, plac pełen foodtrucków i wakacyjne słodkie „niecnierobienie”... Czego chcieć więcej?

7 lipca, godz. 18.00
Bzyk i Sztajemka
Wiecznie żywy „folk miejski z buntowniczym przytupem”, a do tego niepokorne teksty, często w satyryczny sposób opisujące rzeczywistość. Podczas koncertu usłyszymy utwory ze wszystkich projektów muzycznych Marcina Bzyka, które wykona wraz z przedstawicielami krakowskiej sceny jazzowej i rockowej.
Marcin Bzyk - wokalista, współzałożyciel i autor tekstów powstałej w 1999 roku w Nowej Hucie crossoverowej formacji WU-HAE. Współpracował i nagrywał m.in. z Piotrem Wyleżołem, Steve Loganem i Adamem Czerwińskim. Na wydanym w 2009 roku albumie Opera Nowohucka, którego był producentem i głównym twórcą, współpracował m.in. z Grzegorzem Markowskim, Maciejem Maleńczukiem, Olafem Deriglasoffem, Pawłem „Baby” Mąciwodą i Piotrem Wróblem.

14 lipca, godz. 18.00
Guitar Bluesband
Gitarowy blues na scenie plenerowej NCK!
Ryszard Styła - polski gitarzysta jazzowy, muzyk sesyjny, na gitarze zaczął grać w wieku szesnastu lat, zadebiutował w 1972 r. Zasłynął dzięki niebanalnym i wszechstronnym kreacjom artystycznym. Był członkiem legendarnych grup wywodzących się z kręgu studenckiego – Wolna Grupa Bukowina i Wały Jagiellońskie. Grał także w zespole jazzu tradycyjnego Old Metropolitan Band i w jazz-rockowej formacji Dżamble. Współpracował z takimi gwiazdami polskiej sceny jak Elżbieta Adamiak, Maryla Rodowicz, Krystyna Prońko, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, ponadto z poetami – Adamem Ziemianinem i Wojciechem Bellonem. Na koncie ma kilka płyt autorskich. W 1999 r. razem z córką Karoliną Styłą nagrał album My Favorite Songs. Nagrana wspólnie z Jarosławem Śmietaną płyta Kind of Life z 1998 roku została uznana za jedno z największych dokonań w zakresie muzyki jazzowej. Artysta wypracował na wskroś indywidualny styl własnej muzycznej wypowiedzi. Jednym z jego programów jest solowy recital gitarowy pt. Świat Gitarą Malowany, który zdradza fascynacje muzyką wszystkich kontynentów.

28 lipca, godz. 18.00
Preizol Band
Koncert z rockowo-bluesowym zacięciem. Preizol Band zaprezentuje autorskie kompozycje z wyczuwalnymi echami BB Kinga i Erica Claptona.
Preizol Band to bluesowo-rockowy zespół, na krakowskiej scenie muzycznej obecny nieprzerwanie od 2007 r. Autorskie, oryginalne teksty i własna muzyka to niewątpliwie największe atuty zespołu.

4 sierpnia, godz. 18.00
Adam Grzanka i goście
Pełny niespodzianek koncert na dobry początek sierpnia! Adam Grzanka wraz z gośćmi sprawią, że wieczór przed Nowohuckim Centrum Kultury na pewno nie będzie należał do nudnych.
Wystąpią: wokalista, autor tekstów, kompozytor, i producent Bohater, raper Lajosz, orkiestra mobilna Nowa Huta Mish-Mash Band i zespół Flue.

11 sierpnia, godz. 18.00
Lidia Jazgar z zespołem
Scenę plenerową przejmuje krakowska grupa muzyczna o ponad 30-letniej tradycji, założona przez Lidię Jazgar i Ryszarda Bączka. Muzyka Galicji to autorskie propozycje, wsparte także tekstami zaprzyjaźnionych poetów.

18 sierpnia, godz. 18.00
Agata Ślazyk
W programie koncertu Gdzieś na ulicy nienazwanej… Pieśni Piwnicy pod Baranami pojawią się nie tylko prawdziwe „piwniczne hymny”, ale także kompozycje zainspirowane poezją Bolesława Leśmiana, Haliny Poświatowskiej, Wiesława Dymnego i Agnieszki Osieckiej, utwory Zygmunta Koniecznego – m.in. Taka głupia to ja już nie jestem, Jaki śmieszny jesteś pod oknem, Ta nasza młodość, czy utwory Jana Kantego Pawluśkiewicza.Agata Ślazyk - artystka, która łączy w sobie wielki temperament z ogromną wrażliwością oraz wybitnym warsztatem wokalnym. Proponuje w swoich koncertach niezwykłe spektrum nastrojów, od delikatnych ballad, które śpiewa akompaniując sobie na gitarze, po dynamiczne, wręcz rockowe kompozycje. Koncertowała w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Austrii. Piosenki z autorskiej płyty: Znów za długo spałam, To daje mi pewność, Z sercem na dłoni, dzięki głosom słuchaczy znalazły się na szczycie Alternatywnej Listy Przebojów Radia Kraków.

25 sierpnia, godz. 18.00
Leszek Wójtowicz
Liryczny koncert na scenie plenerowej – Leszek Wójtowicz z recitalem autorskim Moja Litania.
Leszek Wójtowicz - związany od lat z Piwnicą pod Baranami poeta, pieśniarz, gitarzysta i autor muzyki. Swój pierwszy recital autorski pt. Niepewna pora przedstawił krakowskiej publiczności w listopadzie 1980 r. Swoje recitale prezentował zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami - w Paryżu, Wiedniu, Kuwejcie, Dubaju, Abu Dhabi, Magnitogorsku, Nowym Jorku, Pittsburgu, Waszyngtonie i Baltimore. Uhonorowany licznymi odznaczeniami, m. in.: Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski,  Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Medalem Niezłomnym w Słowie, Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego, Medalem "Dziękujemy za Wolność".

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.