Daniel Spaleniak w Cafe Szafe

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 19 lipca 2019, 20:00

Daniel Spaleniak to 26-letni muzyk, producent, kompozytor i autor tekstów. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe utwory wzbudziły bardzo duże zainteresowanie na amerykańskim rynku, w związku z czym jego kompozycje (między innymi Dear Love of Mine, Why, Back Home) można usłyszeć dziś w tak popularnych produkcjach, jak Ozark (Netflix), Elementary (CBS), Six (History Channel), Good Behavior (TNT), The Path (Hulu) czy Shooter (Paramount). To jedyny Polak, którego twórczość tak mocno zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych.

Daniel ma na koncie już cztery albumy, które spotkały się z uznaniem fanów i krytyków muzycznych. Jego trzecia płyta Life Is Somewhere Else była nominowana do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Blues/Country. Artysta oprócz tego, że wydaje płyty, pisze również muzykę do filmów i seriali. Ostatni album Burning Sea, wydany w 2019 roku, jest zbiorem utworów, które znalazły się w tego typu produkcjach.

Oprócz tego Spaleniak aktywnie koncertuje ze swoimi muzykami. Zagrał na festiwalach: Opener, OFF Festiwal, Halfway czy Soundrive, a w sierpniu 2016 roku nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.