6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

Wydarzenia sportowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 13 października 2019, 00:00

6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski zostanie zorganizowany 13 października 2019 roku. Jak ma to miejsce od drugiej edycji imprezy, meta będzie zlokalizowana na płycie głównej TAURON Areny Kraków, a start nastąpi z ul. Stanisława Lema.

Zawodnicy biorący udział w 6. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim pobiegną trasą prowadzącą wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa. Niewątpliwą atrakcją jest także usytuowanie mety – na płycie głównej TAURON Areny Kraków, największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce.

Pierwsza edycja PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego odbyła się w 2014 roku. Wydarzenie spotkało się ze znakomitym odbiorem środowiska biegowego i zostało wyróżnione nagrodą Impreza Roku 2014 im. Tomasza Hopfera.
Z roku na rok wydarzenie cieszy się również coraz większą popularnością, o czym świadczy wzrastająca frekwencja, która w 2018 roku osiągnęła już liczbę 8784 biegaczy na starcie i 8758 na mecie.

6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski wchodzi w skład projektu Korony Polskich Półmaratonów. Wraz z 18. PZU Cracovia Maraton i 13. PZU Biegiem Trzech Kopców tworzy również Królewską Triadę Biegową 2019.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.