Noc Tańca 2019

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 16 czerwca 2019, 14:00 - poniedziałek, 17 czerwca 2019

Pląsy bez dąsów

„Jeśli chcesz ulżyć swojemu sercu, zatańcz!”, mawiał Grek Zorba. W Noc Tańca (16 czerwca) cały Kraków uczyni zadość jego słowom!

Ubiegłoroczna, premierowa edycja tanecznej Krakowskiej Tocy spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i nic dziwnego – nawet amatorom podpierania ścian „nóżka sama tupała” za sprawą zachwycających pokazów tanecznych, które mogliśmy oglądać na placach, skwerach, a także w teatrach, domach kultury i... na statku. Nie inaczej będzie w tym roku. W programie znalazło się przeszło sto wydarzeń, na które złożą się zarówno profesjonalne, jak i amatorskie spektakle i widowiska, a także liczne warsztaty taneczne.

Występy na Małym Rynku rozpoczną dziecięca grupa taneczna „Żywioły” i Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”. Zobaczymy również energetyczne przedstawienie Rock&Dance Krakowskiego Baletu „L’Art de la Danse”, w którym usłyszymy piosenki współczesnych polskich wykonawców, m.in. Tomasza Organka czy Dawida Podsiadły, a Balet Dworski „Cracovia Danza” zabierze nas w sentymentalną podróż w Lata 20., lata 30., kiedy niepodzielnie królował swing.

Orientalnie, na góralską nutę, jazzowo i całkiem współcześnie – skwer przed Nowohuckim Centrum Kultury ożywią pokazy tańców towarzyskich, regionalnych, hip-hopowych i irlandzkich w wykonaniu m.in. Zespołu Pieśni i Tańca „Nowa Huta”, Zespołu Góralskiego „Hamernik”, Grupy Break Dance „ClassSick”, Art Color Ballet i Zespołu Tańca Irlandzkiego Eriu. Grupa Wokół Centrum zaprezentuje w studiu teatralnym 209 NCK spektakl Wyspiański in Motion, a wszyscy złaknieni ruchu będą mogli wziąć udział w warsztatach tańca współczesnego GaGa.

Dyskoteka dla dzieci, pokazy tańca, bodypaintingu, akrobatyki i żonglerki z udziałem gwiazdy wieczoru Los Fuegos – na Rynku Podgórskim coś dla siebie znajdą zarówno młodsi, jak i starsi entuzjaści ruchu. Z kolei w Dworku Białoprądnickim weźmiemy udział w tanecznym korowodzie, nauczymy się podstaw samby, a także zobaczymy barwne widowisko Kraków kontra reszta świata łączące tradycyjne tańce krakowskie z tymi nieco bardziej egzotycznymi. Wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego Słowianki, Sambaxe Brazilian, Tanwi Bhattacharya, African Roots i Zespół Tańca Irlandzkiego Comhlan.

Ponadto Teatr Szczęście zaprosi widzów na spektakl taneczny Rozmowy z Lou w reżyserii Barbary Bujakowskiej, a Krakowski Teatr Variété – na VI Galę Baletową Krakowskiej Królewskiej Fundacji Baletu i Tańca. W Cricotece Krakowski Teatr Tańca zaprezentuje zaś inspirowany sztuką japońską spektakl Takarazuka Camp, a statkiem Nimfa popłyniemy w Taneczny rejs po świecie.

Oddajmy się we władanie Terpsychory bez dąsów i pląsajmy śmiało w jedyną taką noc w roku!

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.