Noc Teatrów 2019

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 15 czerwca 2019, 11:00 - niedziela, 16 czerwca 2019

Bezsenność

Na scenie i w plenerze, klasycznie i offowo, dla dorosłych i dla najmłodszych – już po raz trzynasty miasto zaprasza mieszkańców i gości na jedyną w swoim rodzaju Noc Teatrów (15 czerwca). Zarówno teatry instytucjonalne, jak i niezależne sceny szykują moc atrakcji: prezentacje najlepszych spektakli ostatniego sezonu, koncerty, warsztaty, widowiska plenerowe i zwiedzanie, a wszystko to pod czułą opieką muzy Melpomeny, która sprawi, że jedyne czego będzie nam brakować, to snu!

Teatr im. Juliusza Słowackiego zaprosi widzów na niezwykłe muzyczne spotkanie z poetycką wyobraźnią, czyli widowisko Wyspiański. Koncert. Do postaci młodopolskiego artysty nawiąże również Balet Dworski „Cracovia Danza”, która w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie zaprezentuje Wyspiański. Taniec dźwiękiem słów.

Na deskach Starego Teatru przy ulicy Jagiellońskiej zobaczymy Pierwiastek z minus jeden – komedię z humorem ukazującą konsekwencje zaprzedania duszy diabłu. W sfery metafizyczne zawiedzie nas również Scena STU, która zaprezentuje spektakl Boże mój! z brawurową Marią Seweryn w roli błyskotliwej pani psycholog, do której na terapię przychodzi... sam Stwórca.

Na scenach Teatru Bagatela zobaczymy bawiącą do łez Ryzykowną forsę (Duża Scena) i Szklaną menażerię, której niepokojącą atmosferę spotęguje przestrzeń Strefy K-805 u stóp Kopca Kościuszki.

Teatr Groteska przygotował propozycje zarówno dla starszych, jak i dla najmłodszych miłośników sztuki scenicznej. Dziecięcy widzowie będą mogli zobaczyć Brzydkie Kaczątko na motywach baśni Hansa Christiana Andersena, a starsi – pełną diabelskiej magii lalkową wersję arcypowieści Michaiła Bułhakowa Mistrz i Małgorzata, a także sentymentalny spektakl muzyczny Piosenka ci nie da zapomnieć, czyli Qui Pro Quo w Krakowie.

Na scenie Akademii Sztuk Teatralnych Teatr KTO zaprezentuje swoje najpopularniejsze spektakle: Kredyt zaufania z fantastyczną rolą Izy Kały i Stroiciela grzebieni – wybitną farsę z Tatrami i... urną w tle. Z kolei Teatr Barakah zabierze widzów w kolorowy świat brokatu, cekinów i piór Królowej dancingu, czyli jedynej w Krakowie rewii drag queen.

Warto zajrzeć do Nowej Huty, gdzie Teatr Ludowy zaprosi publiczność na poetycki dramat Gdy przyjdzie sen w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. Z kolei Łaźnia Nowa zabierze widzów w kosmiczną podróż na Pluton p-brane i zaproponuje konfrontację z archetypem upadłego władcy za sprawą spektaklu Wałęsa w Kolonos, w którym tytułową rolę gra Jerzy Stuhr.

A to nie koniec, bowiem tegoroczny program obfituje w wiele pokazów plenerowych, a także w inne wydarzenia przygotowane przez centra młodzieżowe i domy kultury. Na spektakle obowiązują bezpłatne wejściówki. Czeka nas bezsenna, kolorowa, pełna wrażeń noc!

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

udostępnij

więcej

  • www.krakowskienoce.pl
  • Bezpłatne wejściówki do odbioru w Biurze Obsługi Widzów Teatru oraz w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.