Unsound 2019

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 6 października 2019, 12:00 - niedziela, 13 października 2019

„W tych niepewnych czasach, w jakich żyjemy, każdy ma prawo posługiwać się pojęciem „solidarność”. Dlatego w 30. rocznicę demokratycznych wyborów w Polsce sięgamy właśnie po to pojęcie. Wspólnie w trakcie festiwalu będziemy się bowiem zastanawiać nad tym, co dzisiaj oznacza solidarność, zarówno w kontekście walki o wolność w wielu miejscach na świecie, jak i w odniesieniu do wydarzeń w samej branży muzycznej.

Czy optymizm jest dzisiaj najbardziej radykalną formą oporu? Gdzie szukać pozytywnych wizji przyszłości? Jak walczyć z poczuciem alienacji, kiedy wszystko wydaje się pozostawać w kryzysie, ekologicznym, społecznym i ekonomicznym? Jak solidaryzować się ze środowiskiem naturalnym i okazywać wsparcie zamieszkującym je istotom? I wreszcie, jak rozumieć historię, jeśli ta (wbrew przewidywaniom Fukuyamy) wcale się nie skończyła?

Solidarność to dla nas wielowymiarowa kategoria.

Po pierwsze, Unsound to festiwal, wokół którego wytworzyło się środowisko ludzi z całego świata. Chcemy więc zadać sobie pytanie, czy taka wspólnota może dawać poczucie bliskości? Jak łączyć się za pomocą muzyki z innymi ludźmi? Na poziomie dźwiękowym, kulturowym i politycznym oraz poprzez sceny, kolektywy i ruchy.

Po drugie, potrzebujemy solidarności w samej branży muzycznej. Internetowe platformy muzyczne, zarządzane przez korporacje, wbrew swojej nazwie wcale nie są „społecznościowe”. Często za sprawą algorytmów działają one na niekorzyść finansową artystów. Czy jest wobec nich alternatywa?

Po trzecie, jak pogodzić kolektywność i wspólnotowe tworzenie muzyki z wciąż jeszcze żywym mitem samodzielnego autora-geniusza?

I po czwarte, jeśli muzyka może być formą solidarności i protestu, jak brzmi ona dzisiaj, w 2019 roku? Czy można słuchać z optymizmem mrocznych, dystopijnych dźwięków? A może współczesne czasy wymagają koloru i światła w odpowiedzi na otaczającą nas ponurą, niepewną rzeczywistość?

Jak co roku, niezwykle ważnym elementem festiwalu będzie program dyskusyjny. W związku z tym zapraszamy do wzięcia udziału w otwartym naborze. Pomysły na dyskusje, warsztaty, wspólne czytania oraz pokazy filmowe prosimy przesyłać na adres solidarity@unsound.pl do dnia 31 maja 2019 roku. Prezentacja nie powinna przekraczać jednej strony A4. Uwaga, prosimy o nieprzesyłanie propozycji programu muzycznego oraz instalacyjnego. Takie zgłoszenia nie będą więc brane pod uwagę”.

Bilety

„Karnety na Unsound 2019 w Krakowie trafią do sprzedaży 3 czerwca 2019 o godzinie 16.00. W tym samym czasie rozpocznie się również sprzedaż biletów na koncert Sunn O))), który odbędzie się 11 października. W tym roku wprowadzamy również nowy rodzaj karnetu – Karnet Forum – który umożliwia wstęp na wszystkie imprezy w Hotelu Forum.

Karnet Tygodniowy
540 PLN
ważny od 6 do 13 października 2019

Karnet Weekendowy
440 PLN
ważny od 10 do 13 października

Karnety nie gwarantują wstępu na darmowe wydarzenia, pokazy filmowe oraz wydarzenia nie znajdujące się w głównym programie festiwalu - ogłosimy je wkrótce.

Karnet Forum
250 PLN
ważny 10, 11 i 12 października, tylko w Hotelu Forum

Bilety na koncert Sunn O)))
110 PLN

Uwaga: koncert odbędzie się 11 października w Teatrze Łaźnia Nowa i jest on objęty karnetami tygodniowymi i weekendowymi. Support zostanie ogłoszony wkrótce”.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.