XXI Salon Sztuki POLART

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Stowarzyszenie Twórcze POLART świętuje w 2019 roku 30-lecie swego istnienia. Obchody jubileuszu zapowiadają się niezwykle ciekawie – przede wszystkim przygotowano XXI Salon Sztuki POLART we współpracy z Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. W ramach obchodów wspomnianego wydarzenia mieści się także VII Międzynarodowy Festiwal Związki Pomiędzy Kulturą Południa a Północy. Schubert – Chopin – Grieg. Wzajemne inspiracje i rezonans w malarstwie i literaturze zainaugurowany na Zamku Królewskim w Niepołomicach 28 kwietnia. Zostały tam także otwarte wystawy malarstwa: Andrzeja Borowskiego, Renaty Bonczar, Adriana Poloczka, którym towarzyszyły koncerty.

Główna ekspozycja XXI Salonu POLART otwiera swe podwoje 8 czerwca o godz. 19.00 w zabytkowych wnętrzach Zamku Żupnego (Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka). Uroczystość uatrakcyjni recital fortepianowy Izabeli Jutrzenki-Trzebiatowskiej (godz. 18.00), która zaprezentuje wybór dzieł Fryderyka Chopina.

Natomiast finisaż XXI Salonu przewidziany jest na 7 września (godz. 19.00). Będzie mu towarzyszył koncert na altówkę i fortepian w wykonaniu Bogusławy Hubisz-Sielskiej i Mariusza Sielskiego (godz. 18.00).

Udział w XXI Salonie zgłosiło 23 autorów realizujących się w malarstwie, rzeźbie, tkaninie i fotografii. W katalogu przygotowanym na tę ekspozycję przedstawiono niezwykłe osobowości o bogatym, wieloletnim dorobku i osiągnięciach. Zawiera on informacje o autorach i wystawianych dziełach wieloletnich członków Stowarzyszenia Twórczego POLART.

XXI Salon POLART
wernisaż 8 czerwca 2019, 19.00 (recital fortepianowy Izabeli Jutrzenki-Trzebiatowskiej, 18.00)
finisaż 7 września 2019, 19.00 (koncert na altówkę i fortepian w wykonaniu Bogusławy Hubisz-Sielskiej i Mariusza Sielskiego, 18.00)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.