16. Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać mimo wszystko” i 15. Festiwal Zaczarowanej Piosenki

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 15 czerwca 2019 - niedziela, 16 czerwca 2019

„Gdzie słyszysz śpiew, tam idź – tam dobre serca mają”. Chodźmy zatem na Rynek Główny i posłuchajmy utworów, które zabrzmią 15 czerwca podczas finału 15. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki! Wykona je dwunastu solistów wyłonionych z grona trzydziestu trzech utalentowanych wokalnie osób z niepełnosprawnościami. Na scenie będą im towarzyszyć m.in. Ania Rusowicz, Olga Szomańska, Kuba Badach i Czesław Mozil. Zwycięzcy konkursu muzycznego zainicjowanego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” otrzymają statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz stypendia.

Równolegle do festiwalu odbędą się 16. Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko” (15-16 czerwca). Rynek wypełni się wówczas m.in. niepełnosprawnymi sportowcami, którzy na co dzień przełamują bariery i biją kolejne rekordy. Jak podkreślają organizatorzy, celem obu wydarzeń jest „pokazanie, że osoby z niepełnosprawnościami – poza obszarem swojej niepełnosprawności – są takie same, jak pełnosprawni; tak samo utalentowane, tak samo zdeterminowane”. (Anna Mazur)

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.