Songs of Butterflies: tradycja & improwizacja

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 28 maja 2019, 20:30

Antykwariat Abecadło zaprasza 28 maja na spotkanie z pieśnią intuicyjną, koncert improwizacji (w programie: pieśni białoruskie, gruzińskie, bałkańskie, starogreckie, serbskie oraz improwizacje) i miniwarsztaty pieśni tradycyjnej w wykonaniu Mai Baczyńskiej.

W pieśniach tradycyjnych drzemie przemijający świat i wszyscy, którzy go kiedykolwiek na dłużej lub krócej zamieszkali. Może w nich odnaleźć się także każdy, kto daje się prowadzić twórczym emocjom, naturalnemu instynktowi oraz zdolności do czystej miłości. A potem zaczyna śpiewać swoją własną pieśń, ot tak.

Maja Baczyńska – wokal, shruti box, misy dźwiękowe, perkusjonalia

Maja Baczyńska – muzyk, reżyser, autorka tekstów do utworów muzycznych (w tym libretta) oraz poezji i prozy. Doktorantka na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (prowadzi badania dot. filmów muzycznych). Zastępca redaktor naczelnej w magazynie „Presto. Muzyka Film Sztuka” oraz redaktor naczelna „Presto filmowego”. Założycielka grupy filmowej MUDO Music Documentaries (m.in. dokumenty muzyczne: Kilka pytań o słyszenie świata, Prawykonanie x 3, Warsaw Music: Suita warszawska II czy autorski spektakl synkretyczny Motyl i wilk). Regularnie koncertuje w różnych składach, wykonując muzykę intuicyjną, na styku eksperymentu i tradycji, chętnie łącząc brzmienia etniczne z elektroniką oraz improwizując do spektakli teatralnych i tanecznych (m.in. w ramach Butohpolis. I Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Butoh). Współprowadzi z tłumaczem Pawłem Stroińskim bloga My Messages. Interesuje się muzyczną terapią z użyciem mis dźwiękowych.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu Fundacji Miasto Literatury pt. „Krakowskie księgarnie na medal”.
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Krakowa.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.