#opartenafaktach: „Mnich. Historia życia, którego nie było” Tadeusz Bartoś

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 22 maja 2019, 18:00

Stowarzyszenie Re-Prezentacje w ramach cyklu #opartenafaktach zaprasza na spotkanie z Tadeuszem Bartosiem. Porozmawiamy o jego pierwszej książce, ale także o życiu za zamkniętymi drzwiami zakonu. Wstęp wolny.

Autor ma w biografii dwudziestoletni pobyt w zakonie. W swojej pierwszej powieści Mnich. Historia życia, którego nie było, przedstawia manipulacyjną, destrukcyjną i zamkniętą grupę religijną, która zrobi wszystko, żeby wciągnąć głównego bohatera w swój codzienny świat. Historia jest oparta na motywach autobiograficznych, opowiada także o wielkim rozczarowaniu i dojrzewaniu do decyzji o opuszczeniu zakonu.

Spotkanie odbędzie się 22 maja o godzinie 18:00 w Hevre Rozmowę poprowadzi Zośka Papużanka.

Tadeusz Bartoś – filozof, profesor Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku, autor książek Metafizyczny pejzaż. Świat według Tomasza z Akwinu, Wolność, równość, katolicyzm, Jan Paweł II. Analiza krytyczna, współautor – z Agatą Bielik-Robson – Kłopot z chrześcijaństwem. Wieczne gnicie, apokaliptyczny ogień, praca. Były dominikanin, z zakonu odszedł w 2007 roku.

Zośka Papużanka – autorka powieści Szopka, On oraz Świat dla Ciebie zrobiłem. Nominowana m.in do Literackiej Nagrody Nike i Paszportu „Polityki”. Doktor teatrologii, nauczycielka języka polskiego. Mieszka w Krakowie z mężem i dwoma synami.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu #opartenafaktach, organizowanego przez Stowarzyszenie Re-Prezentacje (m.in. Festiwal Reportażu NON-FICTION).

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.