Syreny nad Wisłą

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 18 maja 2019, 19:00

Syreny nad Wisłą - koncert chórów Lgbtq+ w Krakowie.

To wydarzenie to połączenie dwóch wyjątkowych chórów LGBTQ+, z których każdy ma bogaty i nietypowy repertuar. Nie zabraknie hitów w nowych aranżacjach, własnych kompozycji oraz zaskakujących utworów. 


Krakofonia - tęczowy chór stworzony dla amatorów i profesjonalistów, czyli po prostu dla zapaleńców muzycznych. Działa od 2014 roku i jest jednym z dwóch w Polsce chórów LGBTQ+. Jego członkowie śpiewają w czterogłosie, nie boją się wyzwań i nowości. W repertuarze mają zarówno hity muzyki rozrywkowej, jak i pieśni renesansowe. Wśród nich są nie tylko osoby LGBTQ+, ale też przyjaciele i sojusznicy. Choć na co dzień zajmują się przeróżnymi rzeczami, to tworzą zgrany zespół i grupę, w której zawsze można znaleźć wsparcie i akceptację. To prawdziwa mieszanka wybuchowa. Koncertują w Polsce i zagranicą.

Die Mainsirenen (Syreny znad Menu) - męski chór LGBTQ+ śpiewający a capella w czterogłosie. Syreny w swoim repertuarze mają własne kompozycje oraz aranżacje. Repertuar wybierają demokratycznie tak, aby każda z syren śpiewająca w chórze mogła się z nim jak najmocniej identyfikować. Sukcesy na festiwalach zagranicznych oraz ciepłe przyjęcie u rodzimej publiczności wynagradzają ten wysiłek, udowadniając, że świetnie wywiązują się z dostarczania rozrywki słuchaczom. Jak mówią, zawsze śpiewają z myślą o dotarciu do jak największej ilości serc i głów, niezależnie od orientacji.

udostępnij

więcej

  • wstęp wolny
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.