Krakowskie premiery Wydawnictwa Poznańskiego: „A co wyście myślały? Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi”. Rozmowa z Aleksan

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 13 czerwca 2019, 18:00

Aleksandra Zbroja i Agnieszka Pajączkowska wyruszyły z Warszawy i okrążyły województwo mazowieckie, rozmawiając po drodze z rolniczkami, gospodyniami, sklepowymi, przedsiębiorczyniami i bezrobotnymi. Na ławeczkach, podwórkach, gankach, przy kuchennych stołach, słuchały opowieści o życiu w miejscach, skąd młodzież wyjeżdża do szkół, a mężczyźni na zarobek, gdzie starsze pokolenie umiera, a młode często już nie wraca. Wieś przemawia na ogół głosem rolnika szukającego żony, polityka PSL-u lub wójta i księdza z popularnego serialu. A co z kobietami? Książka A co wyście myślały? Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi to próba oddania głosu tym, które pozostają niewidoczne i niesłyszane. Rozmowę z autorkami poprowadzi Łukasz Wojtusik.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.