Spotkanie autorskie z Benem Judahem

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 28 maja 2019, 18:00

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego i De Revolutionibus Books&Cafe zapraszają na spotkanie z Benem Judahem, finalistą 10. edycji prestiżowej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki Nowi londyńczycy. 28 maja w De Revolutionibus Books&Cafe autor opowie o swojej najnowszej publikacji poświęconej mieszkańcom stolicy Wielkiej Brytanii. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Cieślik, dziennikarz, tłumacz i krytyk literacki.

Książka Nowi londyńczycy została wysoko oceniona przez przewodniczącą jury Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego Olgę Stanisławską, która określiła ją jako „głęboko poruszającą, dickensowską przypowieść o znoju i walce o godność, upadkach i nadziejach w czasach globalnego kapitalizmu”. Książka otrzymała również nominację dla Barbary Gutowskiej-Nowak – „za udany przekład wymagającej, idiomatycznej, operującej wieloma rejestrami książki".

Ben Judah to brytyjski reporter i korespondent urodzony w Londynie, syn dziennikarza Tima Judaha. Jest autorem licznych reportaży ukazujących się w najbardziej prestiżowych i opiniotwórczych anglojęzycznych mediach. Trzy lata temu znalazł się na liście 30 najważniejszych dziennikarzy poniżej 30. roku życia publikujących w europejskich mediach, stworzonej przez magazyn „Forbes”.

Do finału nagrody spośród ponad 120 zgłoszeń zostało zakwalifikowanych łącznie 5 książek, a laureata poznamy w piątek 24 maja podczas Warszawskich Targów Książki. Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki jest formą wyróżnienia i promocji najwartościowszych książek reporterskich, które podejmują ważne problemy współczesności, zmuszają do refleksji, pogłębiają wiedzę o świecie innych kultur.

udostępnij

więcej

  • wstęp wolny
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.