Dyskusyjny Klub Młodego Czytelnika – Oczy

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 18 maja 2019, 12:00

Kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Młodego Czytelnika poświęcone będzie książce Iwony Chmielewskiej "Oczy". Warsztaty dla dzieci (8-10 lat) poprowadzi Marta Kotkowska.

"Ten, kto widzi, nie wie nawet, jak cenny skarb dostaje w prezencie".

Kilka słów od prowadzącej:
Patrzenie i widzenie jest niemal dla wszystkich oczywiste. A w jaki sposób odbierają świat osoby niewidome? Jak wygląda ich życie? Czytając i oglądając książkę obrazkową Iwony Chmielewskiej zastanowimy się nad rolą zmysłów oraz niezwykle przemyślaną wizualną i interaktywną stroną książki. Przeprowadzimy sensoryczne eksperymenty-zabawy i spróbujemy stworzyć dodatkowe, własne karty książki.

Marta Kotkowska - przygotowuje rozprawę doktorską pod kierunkiem prof. dr hab. Anny Czabanowskiej-Wróbel. Jej zainteresowania badawcze obejmują: książkę i literaturę dziecięcą, sztukę ilustracji, picturebooki, edytorstwo, typografię i grafikę książki dziecięcej, preferencje estetyczne i czytelnicze dzieci i dorosłych, problematykę percepcji wzrokowej i alfabetyzacji wizualnej, a także wtórnej oralności nowych mediów. Redaktorka i współzałożycielka półrocznika naukowego Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego „Czy/tam/czy/tu. Literatura dziecięca i jej konteksty". Propagatorka pięknej książki, prowadząca warsztaty z dziećmi i dorosłymi. Stale współpracuje z Ośrodkiem Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i wydawnictwem Przygotowalnia. Wydawczyni i edytor książek obrazkowych niemieckiej artystki z początku XX wieku Sibylle von Olfers.

Dyskusyjny Klub Młodego Czytelnika to cykl 20 bezpłatnych spotkań dla dzieci w 3 grupach wiekowych (5-7, 8-10 i 11-12 lat). W trakcie podzielonych na 5 bloków tematycznych spotkań, dzieci rozmawiają o przeczytanej książce z animatorem, a także podejmują aktywności artystyczne bazujące na lekturze. Comiesięczny cykl wieńczy każdorazowo spotkanie dla dzieci z autorami lub ilustratorami reprezentującymi omawianą formę literacką. W maju zapraszamy na spotkania z picturebookami. W kolejnych miesiącach będą to:

  • czerwiec – komiks
  • wrzesień – baśń
  • październik – literatura przygodowa
  • listopad – kryminał

Partnerzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Kraków Miasto Literatury UNESCO
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.