DKF Kropka: „Persona”

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 16 maja 2019, 18:00

Dyskusyjny Klub Filmowy „Kropka” zaprasza na film pt. Persona w reżyserii Ingmara Bergmana, uznawany przez krytyków za jedno z najbardziej enigmatycznych, a zarazem największych dzieł w historii kina. Po seansie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzą Jakub Bem i Przemysław Piotrowski.

Persona (85 minut) reż. Ingmar Bergman
Dramat, Szwecja 1966, wyst.: Liv Ulman, Bibi Andersson, Margaretha Krook, Gunnar Björnstrand

Aktorka Elisabeth Vogler (Liv Ullmann) zaniemówiła w trakcie przedstawienia Elektry. Badania kliniczne wykazały brak przyczyn fizjologicznych, Elisabeth przestała mówić z własnej woli. Lekarka, która się nią opiekuje wysyła ją wraz z młodą pielęgniarką Almą (Bibi Andersson) na rekonwalescencję w domku nad morzem. Pielęgniarka zaczyna coraz bardziej ufać swojej pacjentce i zwierzać się jej ze swoich przeżyć. 

DKF Kropka działa przy Kinie Studyjnym Sfinks od 1967 roku. Propozycje skierowane są do wszystkich miłośników dobrego kina. Organizujemy repliki festiwali, spotkania z twórcami, a także przeglądy filmów fabularnych, animacji i dokumentów. W naszej ofercie znajdują się również pokazy etiud studenckich, filmy starych mistrzów i kino niezależne.

udostępnij

więcej

  • 12 zł

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.