„La Bestia. O ludziach, którzy nikogo nie obchodzą" - spotkanie poświęcone książce

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 22 maja 2019, 19:00

„Martínez zasługuje na wielkie uznanie nie tylko za trud i za to, o czym pisze, ale też dlatego, że pisze znakomicie" - tak The New Yorker komplementował pracę Óscara Martíneza, wielokrotnie nagradzanego dziennikarza z Salwadoru, specjalizującego się w tematyce latynoamerykańskiej.
Bodaj najgłośniejszą książką Martíneza jest La Bestia. O ludziach, którzy nikogo nie obchodzą, wstrząsający reportaż o nielegalnych imigrantach z Ameryki Środkowej, przemierzającej Meksyk w kierunku Stanów Zjednoczonych.

„Idą tysiącami. Uciekają przed gangami, przemocą i biedą. Z Salwadoru, Hondurasu, Gwatemali do wymarzonych Stanów Zjednoczonych. Każdego dnia nielegalni imigranci z Ameryki Środkowej wędrują przez Meksyk". - pisze o książce wydawca, Wydawnictwo Sonia Draga - „Od tropikalnych lasów na południu po jałowe pustynie na północy. Pieszo, busami, na dachu pociągu. I każdego dnia dziesiątki, setki z nich padają ofiarą napadów, porwań, gwałtów i morderstw. Autor wędruje z imigrantami przez cały Meksyk i soczystym, mocnym językiem opisuje ich codzienność, stając się świadkiem dramatycznego przełomu. Małe bandy napastników i spontaniczne okrucieństwo zwykłych ludzi ustępują miejsca precyzyjnej działalności prawdziwych zawodowców: na scenę wkraczają kartele narkotykowe. Wstrząsający obraz współczesnego Meksyku i poruszająca opowieść o przestępczym przemyśle oraz jego ofiarach, które zdają się nikogo nie obchodzić".

Spotkanie poświęcone książce odbędzie się 22 maja w ramach Dyskusyjnych Klubów Czytelniczych.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.