„Sauvage” – pokaz przedpremierowy w Kinie Pod Baranami

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 19 maja 2019, 18:00

Przedpremierowy pokaz filmu „Sauvage” z udziałem reżysera Camille'a Vidal-Naqueta odbędzie się w Kinie Pod baranami w ramach festiwalu Queerowy Maj przy Marszu Równości w Krakowie.
Po pokazie (film z polskimi i angielskimi napisami) odbędzie się rozmowa z reżyserem prowadzona w języku angielskim.

Film prezentowany był uprzednio m.in. w Cannes na Tygodniu Krytyki (nagroda Rising Star dla Felixa Maritauda), a w Polsce pokazywany przedpremierowo na festiwalu Nowe Horyzonty i LGBT Film Festival, gdzie zdobył nagrodę dla Najlepszego Filmu.

O filmie:

SAUVAGE | SAUVAGE
reż. Camille Vidal-Naquet, Francja 2018, 99’
MFF w Cannes 2018: Nagroda Specjalna dla wschodzącej gwiazdy (Félix Maritaud)
Cezary 2019: nominacja, najlepszy film debiutancki
Kameralny portret 22-letniej męskiej homoseksualnej prostytutki ze Strasburga. Choć tytuł filmu przywołuje skojarzenia z dzikością i brutalnością, wyjątkowy sposób, w jaki odmalował portret swojego bohatera Félix Maritaud sprawia, że musimy zdefiniować to określenie na nowo – przez pryzmat samotności z jaką łączy się oderwanie od społecznych norm i materialnych pragnień. Fakt, że grany przez niego Léo nigdy nie traci zdolności do dawania i otrzymywania miłości, jest jedną z kluczowych cech złożonej osobowości bohatera. Dzięki temu angażujemy się w jego historię, nawet gdy ona sama wydaje się podążać bez celu.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.